جدول فروش بازی ها در انگلستان | حضور پرقدرت انحصاری‌های پلی استیشن در میان بازی‌های پرفروش

مطابق رسم همیشگی موسسه Gfk اقدام به انتشار جدول فروش بازی ها در انگلستان طی هفته گذشته کرده است، در میان ده بازی پرفروش هفته سه بازی انحصاری پلی استیشن دیده می‌شوند که به لطف باندل‌های PS5 به این جایگاه رسیدند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

شرکت سونی به مناسب ایام تابستان جشنواره‌ای را آغاز کرد و اقدام به کاهش قیمت بسیاری از بازی‌ها و همچنین لوازم جانبی کنسول پلی استیشن ۵ کرد. خود کنسول نیز در بسیاری از مناطق دنیا شامل تخفیف قابل توجهی شد. مخاطبان اهل بریتانیا نیز از این قاعده مستثنا نیستند. ترکیب تخفیف خوبی روی بازی‌ها اعمال شده و همچنین ارائه چندین بازی و کنسول با یکدیگر در قالب باندل، سبب شده طی هفته گذشته بازی‌های انحصاری پلی استیشن فروش خوبی را تجربه کنند و بتوانند سه جایگاه از ده جایگاه بازی‌های پرفروش در بریتانیا را تصاحب کنند. بازی گاد آو وار رگناروک از زمان عرضه تقریبا عضو همیشگی لیست بوده اما، در کنار این بازی، Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Gran Turismo 7 نیز در میان ده بازی پرفروش قرار دارند.

باندل‌های پلی استیشن ۵ تنها باعث رشد فروش بازی‌های انحصاری نشده و به فروش بازی‌های ترد پارتی نیز کمک کرده است، به عنوان مثال LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توانسته خود را تا رتبه اول بالا بکشد که بدون شک علت اصلی رشد فروش آن، عرضه به عنوان باندل PS5 بوده است. بازی Pikmin 4 که هفته پیشین صدرنشین جدول فروش بازی ها در انگلستان بود، با هشت پله سقوط به جایگاه نهم تنازل پیدا کرده است. بازی FIFA 23 همچنان جایگاه دوم را در اختیار دارد و بازی Mario Kart 8 Deluxe، دیگر انحصاری نینتندو سوییج در رتبه سوم قرار گرفته است.

شما در ادامه می‌توانید لیست ده بازی پرفروش طی هفته گذشته را مشاهده کنید:

  1. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  2. FIFA 23
  3. Mario Kart 8 Deluxe
  4. Hogwarts Legacy
  5. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  6. God of War Ragnarok
  7. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  8. Gran Turismo 7
  9. Pikmin 4
  10. Grand Theft Auto