راز موفقیت پلی استیشن

آقای اریک لمپل (Eric Lempel)، رئیس بخش بازاریابی و تبلیغات پلی استیشن در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد مرکز همه جانبه روی تضمین کیفیت بازی‌های انحصاری، راز موفقیت پلی استیشن است. به گفته وی فراهم کردن شرایط لازم برای هر یک از استودیوها جزو جدایی ناپذیر سیاست‌های آن‌ها است. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

اگر حتی اندکی پیگیر اخبار و رویدادهای صنعت بازی‌های ویدیویی باشید، به خوبی می‌دانید که چندین ترند و الگو در حال حاضر بر این صنعت پر جنب و جوش حاکم هستند. از خریده شدن استودیوها و شرکت‌های بزرگ و کوچک توسط ابر غول‌های چندی ملیتی گرفته تا رشد روز افزون محبوبیت کلود گیمینگ و استریمینگ. یکی دیگر از این ترندها، بازی‌های لایو سرویس هستند. عناوینی که روی کاغذ می‌توانند بعضا تا یک دهه یا حتی بیشتر محبوبیت خود را حفظ کنند و سازندگان به صورت دائمی با پشتیبانی از آن‌ها هم جامعه مخاطبان بازی را نگه دارند و هم برای هر محتوای بیشتر، مبلغی را دریافت کنند. شرکت سونی نیز یکی از هواداران اصلی این سرویس‌ها است و بازی‌هایی مانند Concord و Fairgame$ طی چند سال آینده با این قالب روانه بازار می‌شوند.

سوال اصلی اینجاست که چه تضمینی برای موفقیت این سبک وجود دارد. می‌دانیم که عناوینی که طی چند سال اخیر منتشر شده‌اند، ابدا قابل قول نبوده‌اند اما، از سوی دیگر استودیو‌های پلی استیشن مشغول ساخت این عناوین هستند. بدون شک تاریخچه سونی بی‌ایراد نیست اما، یکی از کم عیب‌ترین‌ها محسوب می‌شود. باید پرسید راز موفقیت پلی استیشن چیست. پاسخ این سوال را قای اریک لمپل (Eric Lempel)، رئیس بخش بازاریابی و تبلیغات پلی استیشن می‌دهد. وی در مصاحبه‌ای با رسانه Barron’s اعلام کرد هرچند آن‌ها از دستاوردهای استودیوها به خود می‌بالند اما، تمرکز همه جانبه روی تضمین کیفیت بازی‌های انحصاری همیشه جزو اولویت‌های تیم مدیریت بوده و فراهم کردن شرایط لازم برای هر استودیو علل اصلی این رکورد کم نظیر هستند.

مدتی پیش جدیدترین انحصاری پلی استیشن ۵ یعنی بازی Marvel’s Spider-Man 2 روانه بازار شد که توانست با استقبال کم نظیر مخاطبان و منتقدان مواجه شود و میانگین نمرات ۹۲ را از دیدگاه منتقدان کسب کرد.