حضور بیشتر تروفی‌ های پلی استیشن، این‌بار روی کامپیوترهای شخصی

طبق گزارش‌های ارائه داده شده، ظاهرا کمپانی سونی در حال آزمایش برنامه‌ی تروفی های پلی استیشن در کامپیوتر های شخصی است و قصد دارد تا این برنامه را روی PC نیز قرار دهد؛ طبق اعلام وب‌سایت TrueTrophies، این تروفی‌ها به طور مستقیم از شبکه‌ی PSN پردازش خواهند شد. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

برخلاف کیفیت پایین پورت PC برخی از عناوین قابل توجه پلی استیشن اما این واقعیت غیر قابل انکار است که کمپانی سونی قصد دارد تا از بازار PC Gaming برای گسترش سودآوری در فروش عناوین خود استفاده کند؛ شاید روزی، عرضه‌ی خدای جنگ و لست آو آس برای PC غیر ممکن جلوه می‌کرد اما ژاپنی‌ها تسلیم این بازار سرشار از سود شدند و می‌خواهند عناوین بیشتری روی این پلتفرم جذاب عرضه کنند. آخرین پورت PC عرضه شده، بازی Ratchet & Clank بود که توسط استودیو Nixxes توسعه یافت و پورت بعدی نیز نسخه‌ی Complete Edition بازی گرافیکی Horizon Forbidden West خواهد بود که توسط همین استودیو نیز توسعه خواهد یافت.

اما در جهت گسترش حضور عناوین پلی استیشن در بازار PC Gaming اخیرا وب‌سایت TrueTrophies دریافته که کمپانی سونی در حال تست یک برنامه مبتنی بر تروفی های پلی استیشن در کامپیوتر های شخصی است. طبق تایید TrueTrophies این تروفی‌ها به طور مستقیم از شبکه‌ی PSN پردازش می‌شوند. این لیست هنوز به بازی خاصی پیوست نشده و بیشتر شبیه یک آزمایش است.

 

سال اخیر بود که بازی Marvel’s Spider-Man Remastered توانست تا از PSN روی کامپیوترهای شخصی پشتیبانی کند اما پشتیبانی از تروفی‌ها به آن اضافه نشده بود، با این حال بازیکنان می‌توانستند در ازای اتصال اکانت استیم و PSN خود به یکدیگر، پاداش‌های درون‌بازی دریافت کنند. جالب است بدانید که تجربه‌ی عناوین پلی استیشن روی کامپیوترهای شخصی نیاز به اتصال به شبکه‌ی PSN ندارد اما برای تجربه‌ی برخی از عناوین ایکس باکس در استیم لزوما باید به شبکه‌ی Xbox Live متصل شد.