نظرات بازی Marvel’s Spider-Man 2

استودیو اینسامنیاک گیمز یکی از پرکارترین بازی‌سازهای پلی‌استیشن در فاصله زمانی کوتاهی با اثری تازه بازگشته است. دنباله بازی مارول اسپایدرمن از موردانتظارترین عناوین سال است که طرفداران PS5 را مدت‌هاست منتظر نگه داشته است. نمرات و خلاصه نقد Marvel’s Spider-Man 2 نشان می‌دهد که با یک اثر فوق‌العاده دیگر از سوی این استودیو روبه‌رو هستیم که توانسته نظر منتقدان را به خود جلب کند.برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

مارول اسپایدرمن 2 تغییرات مهمی به خود دیده و همچنان آن حس و حال بازی اول را می‌دهد. می‌توانید کنترل هر دو شخصیت پیتر پارکر و مایلز مورالس را به دست بگیرید و در شهر نیویورک که این بار منطقه کویینز هم به آن اضافه شده، تار بزنید و دشمنان را تار و مار کنید. در این مطلب خلاصه‌ای از امتیازها و همچنین نظرات منتقدان را ارائه خواهیم کرد.

 

نقد بازی Marvel’s Spider-Man 2

باید گفت که بسیاری از مجلات و وب‌سایت‌های خارجی به این بازی نمره کامل را داده‌اند. تعداد از منتقدان ایراداتی به بازی وارد کرده‌اند که به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت. به‌طور کل تجربه Marvel’s Spider-Man 2 طبق امتیازها پیشنهاد می‌شود و اگر طرفدار بازی اول هستید، دنباله آن می‌تواند شما را به همان اندازه سرگرم کند.

گیم‌اینفورمر – امتیاز 9.5/10

داستان‌ بهترین کتاب‌های کمیک همیشه یک جنبه شخصی و اجتماعی هم در میان پی‌رنگ اصلی گنجانده‌اند و اسپایدرمن 2 هم به‌خوبی این ایده را عملی کرده است. داستان به‌طور مداوم در حال به چالش کشیدن کش‌ مکش‌های میان قهرمان و شخصیت شرور است. در عین حال اینسامیناک توانسته تمامی جنبه‌های توسعه بازی را به‌خوبی پوشش دهد و یک سه‌گانه عالی بسازد. آن‌ها با اسپایدرمن 2 توانسته‌اند فرمول روایت یک داستان ابرقهرمانی عالی را پیدا کنند و ماجراجویی در خور شخصیت‌های دوست‌داشتنی‌اش ارائه کنند.

IGN – امتیاز 8/10

بازی Marvel’s Spider-Man 2 به‌عنوان دنباله یک مجموعه فوق‌العاده هم عالی است و هم نه. داستان دو مرد عنکبوتی و زمانی که با آن‌ها می‌گذرانید با همان رؤیای طرفداران اسپایدی و زندگی در صفحات کتاب‌های کمیک هم‌خوانی دارد. ترکیب عالی از اتفاقات بامزه و مضامین سنگین وجود دارد، اما اینسامنیاک گیمز در عین اینکه فرمول اصلی را بهتر کرده، اما نبرد و تار زدن آن‌چنان‌که باید تغییر نکرده است. حس می‌کنم این بخش‌ها نیاز به یک بازبینی شدید در دل دنیای آزاد نیویورک سیتی داشت، شهری که وسعت یافته، اما بهتر نشده است. اگر از آن فعالیت‌های فردی تکراری بگذریم، اسپایدرمن 2 یک تجربه هیجان‌انگیز و بهترین داستانی است که اینسامنیاک تابه‌حال روایت کرده است و واقعاً حس اینکه اسپایدرمن هستم را به من منتقل کرد.

گیم‌اسپات – امتیاز 8/10

به‌طور کل مارول اسپایدرمن 2 با دست بازتری آنچه در بازی‌های قبلی تجربه کرده‌ایم را در اختیار ما می‌گذارد، اما آن فرمول برنده بازی آن‌قدر سرگرم‌کننده است که این ایراد به چشم نمی‌آید. داستان بازی و گره زدن زندگی دو ابرقهرمان فوق‌العاده است و نه تنها پیتر و مایلز، بلکه داستان دو دشمن اصلی: ونوم و کریون هم عالی روایت می‌شوند. این بازی هر چهار شخصیت را در یک داستان بی‌نظیر با یک گیم‌پلی سرگرم‌کننده پیوند زده است. البته مراحل جانبی خسته‌کننده و این نکته که مکان‌های جدید، تنوعی به گیم‌پلی نمی‌بخشند به چشم می‌آیند.

PushSquare – امتیاز 8/10

Marvel’s Spider-Man 2 یک دنباله عالی است که تماماً بر اساس بازی قبلی شکل گرفته است. قابلیت‌های هوشمندانه به آن اضافه شده‌اند و تغییراتی در نبرد و کاوش در دنیای جهان‌باز و فعالیت‌های جانبی دیده می‌شود که باعث شده تا بهترین اسپایدرمنی که اینسامنیاک دیده‌ایم خلق شود. چند ایراد جزئی به داستان وارد است و نبردها هم در نهایت تکراری می‌شوند، اما به‌طور کل لحظات فوق‌العاده‌ای خواهید چشید که شما را تعجب‌زده و دل‌شاد خواهد کرد.

 

نمرات بازی Marvel’s Spider-Man 2

خلاصه نقد Marvel’s Spider-Man 2 نشان داد که منتقدان انتظار تغییرات اساسی در بدنه بازی داشتند، اما همچنان با یک اثر خوش‌ساخت روبه‌رو هستیم که طرفداران مرد عنکبوتی را حسابی سرگرم خواهد کرد. میانگین نمرات بازی در Opencritic به 91 رسیده است که امتیاز فوق‌العاده‌ای است. خلاصه امتیازها به شرح زیر است:

GamesRadar+ – 100
PlayStation Universe – 100
The Loadout – 100
VGC – 100
VG247 – 100
Vandal – 93
Comicbook – 90
Destructoid – 90
90 – Press Start
Wccftech – 85
Dexerto – 80
PCMag – 80
Eurogamer – 80