ناتی داگ به ساخت بازی‌های داستانی ادامه می‌دهد

استودیو ناتی داگ پس از مدت‌ها شایعه پراکنی و حدس و گمان، بالاخره تکلیف بازی آنلاین The Last of Us را مشخص کرد. ظاهرا این استودیو تحسین شده پروژه مذکور را کنار گذاشته تا تمام تمرکز خود را روی توسعه بازی‌های داستان محور و تک‌نفره بگذارد.

ما می‌دانستیم که استودیو ناتی داگ در طی چند وقت اخیر مشغول ساخت یک بازی آنلاین و چندنفره بر اساس بازی The Last of Us Part 2 است. با این حال این بازی آنقدری در سکوت خبری فرو رفت تا همه کنجکاو شوند که پشت پرده چه خبری است. در این میان یک سری شایعات رد و بدل می‌شدند که به موقعیت‌هایی نظیر تعلیق روند ساخت و کوچک کردن تیم سازنده اشاره داشتند. با این حال همین ماه پیش کارگردان بازی در طی یک بیانیه رسمی اعلام کرد که بازی آنلاین لست آف آس لغو نشده و هنوز روند توسعه خود را طی می‌کند.

اما حالا و با گذشت نزدیک به یک ماه متوجه شدیم که این پروژه آینده خاصی ندارد. این بازی که همه از آن با نام The Last of Us Online یاد می‌کردند، طبق گفته رسمی ناتی داگ رسما لغو شده است. ظاهرا این بازی جاه‌طلبی‌های زیادی داشت و مقیاس بزرگی را در نظر گرفته بود. اما به دلیل همین بزرگ بودن افراد زیادی مشغول آن می‌شدند و باید به صورت تمام وقت روی بازی آنلاین The Last of Us کار می‌کردند. این در حالی است که همه استودیو ناتی داگ را به خاطر بازی‌های داستان‌محور و آفلاین می‌شناسیم که در ساخت آن‌ها تخصص دارند.

 

ناتی داگ به ساخت بازی‌های داستانی ادامه می‌دهد

ناتی داگ در طی یک بیانیه رسمی توضیح داد:«تیم توسعه دهنده این بازی چندنفره از آن زمانی که ما روی بازی The Last of Us Part 2 کار می‌کردیم در مرحله پیش‌تولید قرار دارد. آن‌ها در حال ساخت تجربه‌ای منحصر به فرد با پتانسیل فوق‌العاده بالایی بودند. اما دید تیم توسعه دهنده این بازی چندنفره با گذر زمان متبلور شد و جاه‌طلبی بیش‌تری به خود گرفت. گیم‌پلی بازی بهینه شده بود و از همیشه لذت‌بخش‌تر به نظر می‌رسید. ما هم از مسیری که در آن قدم بر می‌داشتیم لذت می‌بردیم و اشتیاق زیادی به آن داشتیم.»

«اما همین‌طور که به سمت تکمیل بازی نزدیک‌تر می‌شدیم عظمت آن برای ما واضح‌تر می‌شد. ما برای اینکه بازی The Last of Us Online را منتشر کنیم و برای سال‌های آینده آن محتوا جدید در نظر بگیریم، باید تمام منابع استودیو را به آن تخصیص می‌دادیم. این موضوع تاثیر بزرگی روی بازی‌های تک‌نفره و داستان‌محور آینده ما می‌گذاشت. بدین ترتیب ما دو راه داشتیم: اول اینکه به یک استودیو با بازی لایو سرویس تبدیل شویم یا در راه دوم، تمرکز خود را روی بازی‌های تک‌نفره داستان محور بگذاریم؛ مسیری که میراث ناتی داگ را تعریف کرده است.»

 

اما همان‌طور که از تیتر خبر متوجه شدید، استودیو ناتی داگ راه درستی را انتخاب کرد و بازی آنلاین The Last of Us را کنار گذاشت. هرچند که این بازی می‌توانست خروجی خوب و جذابی داشته باشد، همه ما ناتی داگ را به خاطر ویدیو گیم‌های تک‌نفره با داستان‌های غنی دوست داریم. آن‌ها هم که به این موضوع اشراف داشتند، مسیر دوم را در پیش گرفتند و به ساخت بازی‌های داستانیِ عمیق ادامه خواهند داد. علاوه بر این باید بدانید که طبق گفته رسمی استودیو مورد بحث، آن‌ها چند بازی داستانی جدید در دست ساخت دارند.