بازی OD با همکاری مایکروسافت ساخته می‌شود

تریلر بازی جدید هیدئو کوجیما که OD نام دارد در مراسم گیم اواردز 2023 به نمایش درآمد. حال طرفداران با بررسی جزئیات آن متوجه ارجاعی شدند که ممکن است به مجموعه سایلنت هیل اشاره داشته باشد. چند وقتی بود که شایعات به بازی جدید هیدئو کوجیما در همکاری با مایکروسافت اشاره داشتند. طبق این شایعات بازی مورد نظر Overdose نام داشت و ایده‌های جدیدی را به عرصه نمایش می‌گذاشت. به هر حال در گیم اواردز با بازی جدید استودیو کوجیما پروداکشنز با نام OD روبرو شدیم که احتمالا مخفف همان Overdose است. تریلر بازی OD در نوع خود جالب و صد البته عجیب بود و ظاهرا جزئیات مخفیانه‌ای را هم در خود جای داده است.

تریلر بازی جدید هیدئو کوجیما شاهد بازیگران نسبتا معروفی مانند سوفیا لیلیس، هانتر شفر و ادو کیِر که به ترتیب آن‌ها را به خاطر حضور در فیلم دانجنز اند دراگونز، سریال یوروفیا و بازی Call of Duty: WW2 می‌شناسیم. اما نکته جالب تریلر که توسط یکی از کاربران توییتر با نام کاربری Central Xbox پیدا شده، به قسمتی مربوط می‌شود که شاهد چهره ادو کیِر هستیم.

در برخی از نقاط تریلر بازی جدید هیدئو کوجیما ما شاهد حروفی هستیم که در دهان بازیگر مذکور دیده می‌شوند. اگر این حروف را در کنار یکدیگر قرار دهیم با عبارت Atami روبرو می‌شویم. Atami در واقع نام شهری است که در منطقه‌ای با نام Shizuoka prefecture واقع شده است. حالی زمانی که Shizuoka prefecture را به زبان کانجی (نوعی از نوشتار ژاپنی که با حروف چینی نوشته می‌شود) برگردانیم با دو حرف 静岡 روبرو می‌شویم که به ترتیب معنی آرام (Silent) و تپه (Hill) را می‌دهند. بدین ترتیب عبارت Silent Hill به نمایش در می‌آید که می‌تواند اشاره‌ای به مجموعه معروف شرکت کونامی باشد.

بازی OD با همکاری مایکروسافت ساخته می‌شود

اما ماجرا زمانی جالب‌تر می‌شود که رابطه میان هیدئو کوجیما و سایلنت هیل را به یاد بیاوریم. کوجیما سال‌ها پیش مشغول ساخت یک نسخه از سایلنت هیل بود که به لطف دمو P.T. حسابی معروف شد. این دمو که شاهد حضور نورمن ریداس، بازیگر سریال Walking Dead و بازی Death Stranding، هم در آن بودیم توجهات زیادی را به خود جلب کرد. علاوه بر این گیرمو دل تورو و جونجی ایتو هم در ساخت این بازی دخیل بودند که طرفداران سینما و مانگاهای ترسناک به خوبی با این دو آشنایی دارند.

ولی نکته‌ای که در موردش صحبت کردیم تنها اشاره موجود به سری سایلنت هیل نبود. هیدئو کوجیما در مراسم گیم اواردز 2023 از درون یک درب که با نور ال ای دی روشن شده بود پا به صحنه گذاشته؛ صحنه‌ای که برای طرفداران P.T. حسابی آشنا است. در واقع ما در دمو مذکور هم شاهد چنین دربی بودیم که باعث به وجود آمدن ارجاع جالبی شد.

هرچند که رابطه کوجیما و کونامی به پایان رسیده، اما ظاهرا این کارگردان ژاپنی می‌خواهد با بازی OD نشانه‌هایی به نسخه لغو شده سایلنت هیل داشته باشد. متاسفانه در حال حاضر اطلاعات خاصی در مورد بازی جدید کوجیما در دسترس قرار ندارد و تریلر به نمایش درآمده در گیم اواردز 2023 تنها مورد موجود است. بدین ترتیب باید منتظر اطلاعات بیش‌تر در مورد بازی OD بمانیم.