The Last of Us به تالار مشاهیر بازی‌های ویدئویی جهان راه یافت

پس از گذشت تقریبا ۱۰ سال از زمان عرضه ابتدایی بازی The Last of Us ساخته استودیو Naughty Dog که در زمان عرضه مورد تحسین منتقدان در سراسر جهان قرار گرفت، اکنون جایگاهی در تالار مشاهیر بازی‌های ویدئویی جهان به دست آورده است.

عنوان ترسناک پسا آخرالزمانی به عناوین دیگری همچون مانند Age of Empires، Angry Birds، Call of Duty 4: Modern Warfare در تالار مشاهیر می‌پیوندد، در حالی که نامزدهای امسال شامل Computer Space، Barbie Fashion Designer و Wii Sports می‌شدند.

The Last of Us ابتدا در ژوئن سال ۲۰۱۳ برای پلی استیشن ۳ منتشر شد و حدود یک سال بعد از آن برای PS4 بازسازی شد. شهریور ماه سال گذشته ناتی داگ این عنوان موافق را برای پلی استیشن ۵ به عنوان The Last of Us Part 1 بازسازی کرد.

داستان The Last of Us حدود ۲۰ سال پس از شیوع بیماری کوردیسپس، یک عفونت قارچی که خود را به مغز میزبانش می‌چسباند و آن‌ها را به وحشی‌های بی‌فکر تبدیل می‌کند، می‌گذشت. این بازی بر دو نفر از بازماندگان این وقعه، جوئل و الی تمرکز دارد که در شهرهای مختلف ایالات متحده سفر می‌کنند و در عین حال با دشمنان مبتلا و انسان‌های غارتگر روبرو می‌شوند.

در مقاله تالار مشاهیر آمده که این بازی با داستان‌گویی عمیق، کاوش صمیمی انسانیت، پرش‌ها و برش‌های هیجان‌انگیز به همراه شخصیت‌های به یادماندنی، به سرعت خود را در دل طرفداران جای داد. بیش از ۲۰۰ نشریه در سال ۲۰۱۳ آن را به عنوان بهترین بازی سال نامیدند. داستان آن الهام بخش اقتباسی تلویزیونی از شبکه HBO در سال ۲۰۲۳ بود که میلیون‌ها نفر به تماشا نشستند.

لیندسی کورانو، متصدی بازی‌های ویدئویی در تالار مشاهیر گفت:

  • علی‌رغم اولین نمایش در سال ۲۰۱۳، The Last of Us به دلیل کیفیت گیم‌پلی و داستان قوی‌اش همچنان محبوب است. اقتباس HBO دامنه و محبوبیت بازی را افزایش داده است. این سریال که با مشارکت Naughty Dog ساخته شد، به عنوان یکی از بهترین اقتباس‌ها از بازی‌های ویدیویی که تا به حال ساخته شده، از طرف منتقدان و طرفداران مورد تحسین قرار گرفت.