داستان بازی Modern Warfare III

جامعه بازی‌کنان کالاف دیوتی طی چند ماه اخیر خود را آماده انتشار یک کالاف دیوتی باکیفیت کردند. بتا رایگان بازی نیز بسیاری را تهییج کرد که اوقات خوشی در انتظار آنها است. طرفداران با دنبال کردن داستان Call of Duty Modern Warfare III به این نتیجه رسیدند که با یکی از بدترین کمپین‌های داستانی در تاریخ این مجموعه روبه‌رو هستند. منتقدان نیز هم‌نظر هستند و به نظر می‌رسد که با ضعیف‌ترین بخش داستانی روبه‌رو هستیم.برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

 

اولین نقطه‌ضعف داستان Modern Warfare III، کوتاه بودن آن است. تمام ماموریت‌ها حدود سه تا چهار ساعت زمان می‌برند. این در حالی است که کمپین‌های داستانی این مجموعه حدوداً شش تا هفت ساعت محتوا دارند. یکی از منتقدان نوشته است که بازی کالاف دیوتی جدید باید به‌عنوان DLC منتشر می‌شد و واضح است که این بازی سرهم‌شده است تا بتواند به تاریخ انتشار اولیه برسد. کمپین داستانی کاملاً کوتاه است و مراحل Open Combat نیز برای پوشاندن وضعیت آن طراحی شده‌اند که در نهایت اثر بدتری گذاشته است.

یکی از کاربران ردیت در مورد بازی نوشت: «بدترین کمپین داستانی کالاف دیوتی که تا حالا بازی کرده‌ام و تقصیر هم به‌طور کامل به گردن وارزون است.» کاربر دیگری نوشته است که چند صحنه سینمایی آخر بازی از تمام این کمپین داستانی و ماموریت‌ها بهتر بوده است. این نشان می‌دهد که توسعه‌دهنده چند مأموریت را سر هم کرده است و وقت زیادی برای توسعه بازی جدید نداشته است. اکتیویژن طبق گزارش‌های اولیه قرار بود بازی را به‌صورت بسته الحاقی یا محتوای سال دوم مدرن وارفر 2 منتشر کند. تغییر تصمیمات باعث شده تا Sledgehammer مجبور به تغییر برنامه کاری شود.

داستان بازی Modern Warfare III

بیشترین انتقاد نسبت به مأموریت‌های Open Combat وارد شده است. این ماموریت‌ها طوری طراحی شده که بازی‌کننده بتواند آزادی عمل بیشتری داشته باشد و مثلاً به‌صورت مخفی‌کاری جلو برود. بازی‌کنان می‌گویند که این ماموریت‌ها بیشتر به اهداف خسته‌کننده وارزون شباهت دارند و بیشتر حالت مأموریت‌های کوآپ را دارند که به‌اجبار باید تک‌نفره پیش برد. مکانیک‌های بازی وارزون همانند غارت کردن و استفاده از جلیقه ضدگلوله هم به اساس و پایه مراحل داستانی تبدیل شده‌اند.

ریشه تمام مشکلات از تبدیل این محتوای الحاقی به یک بازی کامل شروع شد. برای نمونه شما باید Call of Duty HQ را دانلود کنید که همان بازی Modern Warfare 2 است تا بتوانید به بازی سوم دسترسی پیدا کنید. تمامی آیتم‌های بازی قبلی هم به جدید منتقل می‌شود. هیچ نقشه تازه‌ای طراحی نشده و بلکه نقشه‌های مدرن وارفر 2 مربوط به سال 2009 ریمستر شده‌اند. خبری از تروفی پلاتینیم نیست و این نشان می‌دهد که در واقع با یک DLC روبه‌روایم تا یک بازی مستقل هفتاد دلاری.