بازنشستگی رئیس پلی استیشن پس از سی سال همکاری با سونی

با اعلام رسمی شرکت سونی بازنشستگی رئیس پلی استیشن، آقای جیم رایان (Jim Ryan) در ماه مارس سالی میلادی آینده (فروردین ۱۴۰۳) اتفاق می‌افتد. آقای رایان بیش از سی سال در بخش‌های مختلف شرکت سونی فعالیت کرده است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

برای بسیاری از هواداران پلی استیشن، آقای جیم رایان (Jim Ryan) یکی از چهره‌های سرشناس و شناخته شده است. رایان چندین سال است که سکان هدایت برند پلی استیشن را در اختیار داشته و در دوران وی دستاوردهای بزرگی نصیب این برند و طرفدارانش شده است. با اعلام شرکت سونی ایشان پایان ماه مارس سال میلادی آینده (فروردین ۱۴۰۳) رسما بازنشسته می‌شود. آقای هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، نایب رئیس پلی استیشن به صورت موقت جایگزین رایان می‌شود. توتوکی همچنین موقعیت خود را حفظ می‌کند و به صورت نزدیک با آقای کنچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، مدیرعامل سونی در ارتباط خواهد بود.

انتشار خبر بازنشستگی رئیس پلی استیشن بازخوردهای مختلفی را در فضای مجازی داشته است. آقای یوشیدا درباره آن گفت: “رایان همواره یک رهبر کاریزماتیک و الهام بخش برای ما بوده اما، به نظر من نقطه عطف دوران مدیریت آن، عرضه بی نقص پلی استیشن ۵ در دوران شیوع جهانی ویروس کرونا بود.” آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس باکس در واکنش به این خبر گفت: “جیم رایان چیزهای زیادی را به صنعت ما داده است و یک رهبر قوی برای پلی‌استیشن بود. من برای او در هر کاری که بعدا انجام می‌دهد، بهترین آرزوها را دارم.”

به گفته آقای رایان پلی استیشن حتی پس از جدایی ایشان نیز به مسیر خرید استودیوهای جدید و عرضه بازی‌های انحصاری باکیفیت ادامه می‌دهد. ایشان مدتی پیش گفته بود عرضه بازی‌های داستان محور بخشی از هویت آن‌‌ها محسوب می‌شود و تنها به ترندهای فعلی در صنعت بازی‌های ویدیویی پایبند نخواهند بود.