موسسه FTC همچنان به دنبال متوقف کردن قرارداد خرید اکتیویژن

سخنگوی کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) اعلام کرد آن‌ها همچنان به دنبال متوقف کردن قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت هستند زیرا که باور دارند با نهایی شدن این قرارداد صدمه جبران ناپذیری به بازار رقابت وارد می‌شود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

پس از کشمکش‌های فراوان و گذشت بیش از دو سال از اعلام خبر خریده شدن کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، بالاخره کمپانی آمریکایی موفق شد در جلسه دادگاه شکایت کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) پیروز شود تا گام بزرگی برای ثبت این قرارداد بردارد و می‌توان گفت که این قرارداد را می‌شود نهایی تلقی کرد. پس از پیروزی در این دادگاه، مایکروسافت توانست با یکی از مخالفان اصلی ثبت قرارداد، یعنی شرکت سونی به توافق برسد تا گام بزرگ دیگری در مسیر ثبت قرارداد برداشته شود. در انتها نیز شرکت آمریکایی با سازمان نظارت بر بازار رقابت (Competition and Markets Authority) در انگلیس به توافق رسید تا تقریبا بتوان این قرارداد را نهایی شده تلقی کرد.

با تمام این اوصاف کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) همچنان به دنبال دنبال متوقف کردن قرارداد خرید اکتیویژن هستند. سخنگوی کمیسیون، خانم ویکتوریا بلومبرگ (Victoria Bloomberg) در مصاحبه‌ای با رسانه بلومبرگ اعلام کرد آن‌ها عمیقا باور دارند این قرارداد لطمه جبران ناپذیری را به بازار رقابت می‌زند و در نتیجه آن‌ها شکایت خود را در دادگاه‌های داخلی دولت پیگیری می‌کنند. از سوی دیگر خانم ربکا دورتی (Rebecca Dougherty)، سخنگوی ایکس باکس می‌گوید که این قرارداد نهایتا تا تاریخ بیست و ششم مهر ماه (هجدهم اکتبر) نهایی می‌شود.

با توافق سازمان نظارت بر بازار رقابت (Competition and Markets Authority) تقریبا می‌توان ثبت قرارداد خرید اکتیویژن را قطعی تلقی کرد اما، باز هم تنها زمان است که همه چیز را مشخص می‌کند.