مشخصات سخت افزار پلی استیشن 5 پرو لو رفت

براساس اطلاعاتی، سونی انتظار دارد که به زودی از مشخصات سخت افزار پلی استیشن 5 پرو که برای توسعه‌دهندگان فرستاده است، فاش شود و اخبار زیادی در این رابطه به دست طرفداران برسد. این اطلاعات منتشر شده از تمامی سخت افزارهای استفاده شده سونی و همچنین تاریخ معرفی PS5 Pro رونمایی کرده است.

تا به امروز خبرهای گوناگونی در رابطه با مدل ارتقاء‌یافته و به شدت قدرتمند پلی استیشن 5 منتشر شده است که در تازه‌ترین آن‌ها از جزئیات و مشخصات سخت افزار PS5 Pro خبر رسیده است. طبع گفته تام هندرسون، خبرنگار و اینسایدر معروف، شرکت سونی انتظار دارد در ماه‌های آینده خبرهای مختلفی از پلی اسیتشن 5 پرو لو برود.

سونی طی اقدامی کیت توسعه پلی استیشن 5 پرو را برای استودیوهای ثرد-پارتی خود فرستاده و همین موضوع منجر به انتشار اطلاعاتی در این رابطه گردیده است. هندرسون همچنین معتقد است که نه تنها به زودی از مشخصات کامل پلی استیشن 5 رونمایی خواهد شد، بلکه خود سونی نیز انتظار دارد این اتفاق در ماه جاری رخ دهد.

فاش شدن مشخصات سخت افزار PS5 Pro

همچنین جالب است بدانید که هندرسون طی پخش اولین شایعه از وجود یک مدل باریک‌تر و سبک از پلی استیشن 5 خبر داد و گفت که سونی قرار است در سال‌های آینده از آن رونمایی به عمل بیاورد. هم‌اکنون مدل باریک‌تر این کنسول معروف به نام PS5 Slim در بازار جهانی قرار دارد.

کاربری از انجمن ResetEra، از مشخصات دقیق پلی استیشن 5 پرو اطلاعاتی منتشر کرد که خبر از جزئیات فنی در مورد تراشه جدیدی به نام Viola و همچنین دارای رم 16 گیگابایت حافظه GDDR6 با پهنای باند بسیار قدرتمندی خبر داد. این کاربر همچنین ادعا کرد که مدل جدید کنسول پلی استیشن 5 روی سه ویژگی تمرکز کرده است که به قابلیت‌های ذخیره‌سازی سریع، ردیابی پرتوی تسریع‌شده (Accelerated Ray Tracing) و ارتقاء مقیاس مرتبط می‌شود.

توسعه کیت جدید پلی استیشن 5 با نام Project Trinity در حال انجام است و بنابر اطلاعات منتشر شده در ماه سپتامبر 2024 (شهریور 1403) سونی به طور رسمی به معرفی آن خواهد پرداخت. با توجه به جزئیاتی که این کاربر از مشخصات پلی استیشن 5 پرو منتشر کرده می‌توان گفت این مدل نه تنها یک به‌روزرسانی معمولی نیست، بلکه قدرت واقعی شرکت سونی در ارائه سخت افزاری قدرتمند برای اجرای بازی‌های جدید را نشان می‌دهد