مایکروسافت مشغول ساخت اپ استور انحصاری خود است

آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس برند ایکس باکس در تازه‌ترین مصاحبه خود اعلام یک تیم تخصصی به صورت بی وقفه مشغول ساخت اپ استور ایکس باکس است و شاید در آینده‌ای نه چندان دور این پلتفرم آغاز به کار کند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

چندان مسئله پیچیده و مخفی نیست که شرکت مایکروسافت و برند ایکس باکس به طور مشخص در تلاش هستند که به یکی از ارکان بازار بازی‌‌های موبایلی بدل شوند و بتوانند از این بازار بسیار پردرآمد سهم داشته باشند. در واقع آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی مایکروسافت به صراحت اعلام کرده بود که یکی از اهداف اصلی از خریدن کمپانی اکتیویژن بلیزارد، افزایش نفوذ و قدرت مایکروسافت در بازار موبایل گیمینگ بوده است. اینکه مایکروسافت تا چه اندازه برای حضور در این بازار برنامه ریزی کرده، موضوعی است که اسپنسر در تازه‌ترین مصاحبه خود به آن می‌پردازد.

رئیس ایکس باکس اخیرا با رسانه Bloomberg مصاحبه‌ای داشته است. در جریان این صماحبه آقای فیل اسپنسر اعلام کرد که تیم ایکس باکس به صورت بی وقفه مشغول کار روی اپ استور ایکس باکس است و در چند وقت اخیر روند توسعه این پلتفرم سرعت بیشتری گرفته است. آن‌ها مذاکراتی را با چندین شریک احتمالی درباره شیوه‌های کسب درآمد از این پلتفرم را نیز آغاز کرده‌اند:

“[این حوزه] یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر و کلیدی استراتژی ما و بخشی است که به صورت بی وقفه روی آن کار می‌کنیم. ما همچنین با چند شریک احتمالی مذاکراتی داشته‌ایم تا بتوانیم روش‌های کسب درآمد در موبایل را بررسی کنیم.”

اسپنسر در ادامه به این مسئله اشاره کرد که شاید چندین سال با عرضه این پلتفرم فاصله نداشته باشیم و زودتر در دسترس مخاطبان قرار گیرد.