تکمیل خرید Activision Blizzard

مایکروسافت دو سال پس از اعلام خبر ادغام ایکس‌باکس و اکتیویژن بلیزارد، قرارداد خرید را نهایی کرد. مایکروسافت از امروز مالک بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌هایی اکتیویژن مانند کالاف دیوتی و دیابلو است. فیل اسپنسر، مدیرعامل مایکروسافت گیمینگ، نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد کینگ را روز خوبی برای گیمرها خواند و معتقد است که آن‌ها دنیایی از احتمالات پیش رو دارند و می‌توانند کارهای فوق‌العاده‌ای انجام دهند.برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

مایکروسافت با تکمیل قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد، مالک استودیوهای بازی‌سازی بزرگی مانند Infinity Ward، Raven Software، تری‌آرچ و … شد. همچنین شرکت بازی‌سازی کینگ، سازنده کندی کراش نیز جزوی از قرارداد است. اسپنسر با انتشار پیام ویژه‌ای گفت:‌«ما به‌عنوان یک تیم واحد، یاد خواهیم گرفت، به نوآوری ادامه می‌دهیم و روی قولمان برای گسترش لذت و فرح گیمینگ به افراد بیشتر پایبند می‌مانیم. این اهداف را در فضایی دنبال می‌کنیم که به همه کمک می‌کند تا بهترین خودشان باشند. گیمینگ برای همه همچنان تعهد ما باقی می‌ماند.»

اسپنسر در ادامه افزود که همراه اکتیویژن بلیزارد به خلق جهان‌ها و داستان‌های نو ادامه می‌دهند و بازی‌های موردعلاقه را در اختیار افراد بیشتری قرار خواهند داد. طبق گفته وی، بازی‌کنان در مرکز این قرارداد قرار دارند و آن‌ها به بازخوردها گوش خواهند داد و سعی می‌کنند تا بهترین فضای ممکن را برای توسعه‌دهندگان هم بسازند. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در مورد قرارداد 69 میلیارد دلاری نهایی‌شده نوشت:‌ «امروز روز بزرگی برای گیمرهای سراسر جهان است.»

تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد

مایکروسافت حق کلاود گیمینگ و استریم آنلاین بازی‌های اکتیویژن بلیزارد در انگلستان و خارج اتحادیه اروپا را در اختیار یوبی‌سافت قرار داده است. یوبی‌سافت می‌تواند بازی‌های اکتیویژن را در چند منطقه جهانی به سرویس پلاس اضافه کند. بابی کاتیک مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد نیز پیام مشابهی منتشر کرد. او قرار است تا پایان سال 2023 در سمت خود باقی بماند و به مایکروسافت کمک کند تا روند انتقال مالکیت استودیوها به‌خوبی انجام شود. گفتنی است تعداد کارمندان اکتیویژن بلیزارد از تعداد کارمندان‌ استودیوهای داخلی مایکروسافت بیشتر است و مدیریت آن‌ها چالش دشواری خواهد بود.

 

ایکس‌باکس هیچ صحبتی در مورد زمان اضافه شدن بازی‌ها به گیم پس بیان نکرد. این روند به‌زودی آغاز می‌شود و انتظار می‌رود که ابتدا بازی‌های قدیمی‌تر اضافه شوند. طبق گفته اکتیویژن، بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 و دیابلو 4 تا سال آینده میلادی به گیم پس اضافه نمی‌شوند. مایکروسافت از امروز می‌تواند در مورد بازی‌های اکتیویژن بلیزارد برنامه‌ریزی کند و بدون شک اتفاقات هیجان‌انگیزی در راه هستند. گفتنی است مایکروسافت مالک جدید مجموعه بازی Crash Bandicoot است و دروازه دنیایی از احتمالات بی‌پایان در مورد کراس‌اورها، بازی‌های جدید و ایده‌ها نو به روی آنها گشوده شد. منتظر خبرهای تازه در طی روزها و هفته‌ها و ماه‌های آتی باشید.