خروج Bobby Kotiks از Activision تا کمتر از سه ماه دیگر

سرانجام پس از پایان روند خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط شرکت مایکروسافت، خروج بابی کوتیک تا تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۴ (۱۱ دی) از سمت مدیرعاملی اکتیویژن اتفاق خواهد افتاد؛ بابی کوتیک از سال ۱۹۹۱ تاکنون به عنوان مدیرعامل شرکت اکتیویژن بلیزارد مشغول فعالیت بوده است. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

درست در زمان مقرر، با اعلام رسمی کمپانی مایکروسافت و بیانیه‌ی رسمی فیل اسپنسر رییس بخش گیمینگ این شرکت، پرونده‌ی خرید ۶۸.۷ میلیاردی شرکت اکتیویژن بلیزارد بسته شد و از این پس، باید شاهد حضور عناوین این کمپانی در سرویس گیم پس باشیم. پیش از اعلام خبر خریداری کمپانی، گزارش‌های متعددی درباره‌ی رسوایی‌های اخلاقی بابی کوتیک مدیرعامل این شرکت منتشر شده بود که البته توسط او به طور کامل رد شد، اما بخش قابل توجهی از کارکنان شرکت مشتاق خروج او از این مجموعه بودند که اکنون به نظر می‌‌رسد نزدیک‌تر از هر زمان دیگر به تحقق خواهد پیوست.

طبق اعلام رسمی بابی کوتیک در وب‌سایت شرکت، او تا تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۴ (۱۱ دی) از سمت مدیرعاملی شرکتی که از سال ۱۹۹۱ در آن حضور داشته کنار خواهد رفت و تنها برای تسهیل دیگر امور شرکت در کنار Brian Kelly باقی خواهد ماند. کوتیک در بیانیه‌ی خود اعلام داشته که از مدت‌ها قبل متعهد به تسریع روند خروج خود بوده و البته به فیل قول داده تا همچنان مدیریت بخش ABK را تا پایان سال ۲۰۲۳ عهده‌دار باشد تا روند ادغام تیم‌ها و کمک به پایداری وضعیت پس از اتمام خرید راحت‌تر صورت بگیرد. کوتیک تایید می‌کند که ۲۱ ماهی که در کمپانی باقی مانده، هدفش کمک به فیل اسپنسر جهت تکمیل خرید و نهایی شدن آن بوده است.

 

باید منتظر ماند و دید، اکنون اتهاماتی که همچنان پس از خروج بابی کوتیک از اکتیویژن در افکار عمومی نسبت به او و فساد اخلاقی‌اش باقی مانده، چه نتیجه‌ای خواهد داشت و آیا مورد مواخذه‌ی نهادهای قانونی و نظارتی قرار خواهد گرفت یا خیر.