نحوه تار زدن Marvel’s Spider-Man 2 به مهارت بازیکن بستگی دارد

استودیو اینسامنیاک گیمز اعلام کرد که سیستم تار زدن بازی Marvel’s Spider-Man 2 به مهارت گیمر بستگی دارد و می‌توان آن را تغییر داد. در حالی که Swing Assistance در حالت پیش فرض روی سطح 10 قرار دارد، می‌توانید برای یک تجربه واقع گرایانه‌تر آن را پایین بیاورید. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

 

بازی Marvel’s Spider-Man که برای اولین بار در سال 2018 منتشر شد، سیستم تار زدن مرد عنکبوتی در خیابان‌های نیویورک را حسابی ارتقا بخشید تا استانداردهای خاص خود را تعریف کرده باشد. این در حالی بود که بازی‌های قبلی اسپایدرمن اکثرا در این زمینه مشکل داشتند و گیم‌پلی جذابی را به وجود نمی‌آورند. حال طبق جدیدترین اطلاعات متوجه شدیم که اینسامنیاک گیمز سیستم تار زدن بازی Marvel’s Spider-Man 2 را ارتقا داده تا پرواز در میان آسمان خراش‌های منهتن، کویینز و بروکلین جذاب‌تر از همیشه به نظر برسد.

این پیشرفت به لطف قابلیتی با نام Swing Steering Assist ممکن شده تا گیمرها بتوانند تجربه خود از گشت و گذار در دنیای بازی را شخصی‌سازی کرده باشند. در ادامه همین موضوع جیمز استیونسون به عنوان یکی از اعضای کلیدی تیم توسعه دهنده توضیحات جدیدی را ارائه داده تا با نحوه تار زدن دو شخصیت پیتر پارکر و مایلز مورالس و شرایط این دو بیش‌تر آشنا شوید.

تار زدن Marvel's Spider-Man 2

سیستم تار زدن بازی Marvel’s Spider-Man 2 قابل شخصی‌سازی است

استیونسون در پاسخ به یکی از کاربران توییتر در این باره صحبت کرد. طبق گفته‌های او سیستم تار زدن در Marvel’s Spider-Man 2 جزو ویژگی‌های جدید و متعدد Accessibility نیست و اصلا در دسته دیگری قرار می‌گیرد؛ اما با این حال به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند انتظارات هر گیمری را با توجه به خواسته‌هایش بهتر عملی کند. سیستم کمک کردن در تار زدن یا Swing Assistance در حالت معمولی روی سطح 10 قرار دارد که بالاترین حد ممکن به شمار می‌رود. ولی شما به این سطح محدود نمی‌شوید و می‌توانید تغییرات مورد نظرتان را به کرسی بنشانید.

در واقع بازی به شما اجازه می‌دهد که سطح Swing Assistance را پایین بیاورید تا کار چالش برانگیزتر دنبال شود. هنگامی که این معیار را پایین بیاورید، باید برای تار زدن دقت بیش‌تری به خرج دهید و به شکل جزئی نگرانه‌تری ساختمان‌ها را برای پرتاب تار نگاه کنید. البته که امکان تغییر این مورد وجود دارد و هر موقع که حس کردید سیستم تار زدن بیش از حد سخت شده، می‌توانید به منو تنظیمات بروید و آن را تغییر دهید.

از جمله ویژگی‌های جالب دیگری که در بازی اسپایدرمن 2 به چشم می‌خورد به وجود Fall Damage مربوط است. هنگامی که گیمر Fall Damage را فعال کند، پیتر و مایلز پس از سقوط‌های طولانی و افتادن روی زمین آسیب می‌بینند و ممکن است کشته شوند. این در حالی است که در دو نسخه قبل از این خبرها نبود و از هر ارتقاعی هم که سقوط می‌کردید هیچ اتفاق بدی برای شخصیت اصلی نمی‌افتاد. البته که فعال کردن یا غیرفعال کردن سیستم Fall Damage برعهده خودتان است و هر موقع هم که خواستید آن را تغییر دهید مانعی در پیش و روی‌تان قرار نخواهد داشت.

بازی Marvel Spider-Man 2 در تاریخ 28 مهر 1402 (20 اکتبر) به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.