نسخه پی سی Marvel’s Spider-Man 2 در آینده منتشر می‌شود

شرکت سونی که در چند سال اخیر انحصاری‌های پلی استیشن را با کمی تاخیر برای پی سی منتشر کرده، می‌خواهد این روند را ادامه دهد. ظاهرا عرضه این بازی‌های انحصاری برای پلتفرم پی سی زحمت زیادی نمی‌برد و نسخه کامپیوتر بازی Marvel’s Spider-Man 2 و Marvel’s Wolverine از همین حالا تایید شده است.

به خاطر هکرهایی که به استودیو اینسامنیاک گیمز حمله کرده‌اند، اطلاعات مربوط به این توسعه دهنده مانند نقل و نبات در سطح اینترنت پخش می‌شود. حال طبق یکی از همین اسناد لو رفته، پورت بازی‌های پلی استیشن برای رایانه‌های شخصی دردسر زیادی به همراه نمی‌آورد. در واقع اگر مجموع هزینه‌های عرضه یک انحصاری برای کامپیوتر کم‌تر از 30 میلیون دلار باشد، تنها به یک ایمیل تایید ساده برای تکمیل آن نیاز است. برای مثال عرضه نسخه کامپیوتر بازی Ratchet and Clank: Rift Apart برای سازندگان هزینه‌ای به مراتب کم‌تر از 30 میلیون دلار داشته و خیلی راحت وارد فروشگاه استیم شده است.

اما حالا که حرف از عرضه انحصاری‌های پلی استیشن برای پی سی شد، باید بدانید که برخی از آن‌ها روی رایانه‌های شخصی عملکرد چشم‌گیری داشته‌اند. طبق یکی از این اسناد فاش شده بازی Horizon Zero Dawn با فروش سه میلیون نسخه روی پی سی از سایر آثار موفق‌تر بوده و دو بازی God of War و Days Gone هم در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. اما نکته جالب دیگری که از اطلاعات لو رفته یافت می‌شود، به نسخه کامپیوتر Marvel’s Spider-Man 2 و Marvel’s Wolverine مربوط به است. هرچند که نسخه کامپیوتر این دو بازی به صورت عمومی تایید نشده، اما اینسامنیاک گیمز برنامه‌های معین شده‌ای برای آن‌ها دارد.

نسخه پی سی Marvel’s Spider-Man 2 در آینده منتشر می‌شود

حال اگر عرضه نسخه کامپیوتر بازی‌های پلی استیشن که کم‌تر از 30 میلیون دلار هزینه دارند آنقدر راحت است، چرا هنوز خبری از سرنوشت مشابهی برای بازی Bloodborne وجود ندارد؟ آن هم در شرایطی که بسیاری از افراد منتظر نسخه پی سی این ویدیو گیم تحسین شده هستند؟ هرچند که شایعات مربوط به پورت پی سی بلادبورن مدت‌ها است دست به دست می‌شود، هنوز هیچ چیز به طور رسمی تایید نشده و ظاهرا هیچ وقت هم نخواهد شد.

اگر نسخه کامپیوتر Marvel’s Spider-Man 2 را فاکتور بگیریم (که هنوز رسما تایید نشده)، بازی Horizon Forbidden West در صف ورود به پلتفرم پی سی قرار دارد. به عبارتی دیگر این نقش آفرینی تحسین شده قرار است در سال آینده میلادی در دسترس کاربران کامپیوتر قرار بگیرد تا آن‌ها بتوانند با سیستم‌های قدرتمند خود بهترین نسخه از غرب ممنوعه و ماجراجویی شخصیت ایلوی را تجربه کنند.