اولین جایزه بازی GTA 6

بازی GTA 6 علی‌رغم اینکه هنوز منتشر نشده است، یک جایزه رسمی از سوی پلی استیشن دریافت کرد. بازی GTA VI در طی هفته‌های اخیر رکوردهای زیادی را حتی قبل از انتشار شکسته است و طرفداران ویدیوگیم به‌شدت منتظر اثر جدید راک‌استار گیمز هستند. پلی‌استیشن یک مراسم کوچک در بلاگ رسمی خود به پا کرده و به بهترین بازی های 2023 جایزه داده است. بازی GTA 6 توانسته جایزه رسمی موردانتظارترین بازی سال‌های آینده را دریافت کند.

کاربران وب‌سایت پلی‌استیشن به نامزدهای بهترین بازی‌های 2023 در هجده دسته‌بندی رأی داده‌اند. نتیجه در طی یک مطلب تازه اعلام شد. می‌توانید فهرست برندگان مهم‌ترین جوایز را در ادامه مطلب ببینید. اما آنچه بیشتر به چشم آمد، حضور بازی GTA VI در این نظرسنجی بود. کاربران پلی‌استیشن معتقدند که مهم‌ترین و موردانتظارترین بازی چند سال آینده، شماره جدید مجموعه جی تی ای است. بازی‌ای که تنها ویدیو معرفی آن بیش از 150 میلیون بار در یوتیوب تماشا شد.

پلی‌استیشن در مورد بازی جدید راک‌استار گیمز نوشت:‌ «تریلر معرفی بازی Grand Theft Auto VI یک نگاه اجمالی وسوسه‌انگیز به قدرت و غنای گرافیکی نسل بعدی انداخت. با توجه به رکورد میزان تماشا تریلر، جمعیت شهر وایس سیتی هنگام انتشار بازی در سال 2025 منفجر خواهد شد.» این اولین جایزه رسمی بازی GTA 6 است که قبل از انتشار به آن اهدا می‌شود و بدون شک جوایز بسیار بیشتری در راه هستند. این بازی هنگام انتشار، رکوردهای خیره‌کننده‌ای در صنعت سرگرمی ثبت خواهد کرد.

اولین جایزه بازی GTA 6

طرفداران پلی‌استیشن در ادامه بهترین بازی های 2023 را انتخاب کردند. جایزه بهترین داستان به بازی مارول اسپایدرمن 2 رسید. این بازی جایزه بهترین نمایش گیم‌پلی را هم دریافت کرد. جایزه بهترین کارگردانی هنری به Alan Wake 2 رسید. بسیاری از جوایز دیگر به تنها انحصاری پلی‌استیشن در سال 2023 رسید و واضح است که طرفداران این پلتفرم، رأی خود را به این اثر بدهند. این نوع جوایز بیشتر حالت تبلیغاتی دارد و با هدف درگیرکردن کاربران یک سایت تدارک دیده می‌شود.

بهترین بازی‌های پلی‌استیشن 2023 از نظر کاربران

 1. بهترین داستان: Marvel’s Spider-Man 2
 2. بهترین گرافیک:‌ Marvel’s Spider-Man 2
 3. بهترین کارگردانی هنری: Alan Wake 2
 4. بهترین طراحی صدا: Marvel’s Spider-Man 2
 5. بهترین موسیقی: Marvel’s Spider-Man 2
 6. بهترین بازی چندنفره: Baldur’s Gate 3
 7. بهترین بازی مستمر: Fortnite
 8. بهترین بسته الحاقی: Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
 9. بهترین بازی ورزشی: FC 24
 10. بهترین بازی مستقل: Sea of Stars
 11. بهترین بازی پلی‌استیشن 4: هاگوارتس لگسی
 12. بهترین بازی پلی‌استیشن 5: مارول اسپایدرمن 2
 13. بهترین استودیو سال: Insomniac Games
 14. موردانتظارترین بازی: GTA VI

جایزه بهترین بازی پلی‌استیشن 4 سال نیز به Hogwarts Legacy رسید. سونی به‌تازگی پشتیبانی محتوایی از این کنسول را قطع کرده و بازی‌های انحصاری تنها برای PS5 عرضه خواهند شد.