معرفی بسته الحاقی میراث پارسی Crusader Kings 3

شرکت پارادوکس اینتراکتیو از تاریخ انتشار بسته الحاقی Crusader Kings 3: Legacy of Persia رونمایی کرد. محتوای جدید  به‌طور کامل روی سرزمین پارس در نقشه جهانی بازی تمرکز می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند اوایل ماه نوامبر به تجربه محتوای جدید بپردازند و از فرهنگ و پادشاه‌های ایرانی برای سلطه بر جهان استفاده کنند. محتوای جدید اکثر بازی‌های شرکت پارادوکس روی پارس متمرکز است و بسته الحاقی Europa Universalis 4 نیز قرار است به دوره تاریخی دیگری بپردازد.برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

 

تازه‌ترین محتوای الحاقی Crusader Kings 3 ما را به روزهای پایانی خلفای عباسی می‌برد. جایی که قسمت شرقی این حکومت متزلزل شده است و نشانه‌های بروز یک حکومت جدید آشکار شده است. Legacy of Persia بر اساس وقایع «هرج و مرج در سامرا» ساخته شده است. این وقایع به بی‌ثباتی خلافت عباسی انجامید و وقوع جنگ داخلی در بغداد و سامرا باعث تکه‌تکه‌شدن امپراتوری شد. این باعث شد تا سلسله‌های مستقل توسط قدرت‌های نظامی که تحت هدایت فردی با لقب «امیر» بودند ظهور پیدا کنند. در نتیجه آن بود که صفاریان توانستند کنترل بخش بزرگی از ایران، تاجیکستان، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان کنونی را به دست بگیرند.

پارادوکس در بسته الحاقی جدید شرایط فروپاشی امپراتوری عباسی و شکل‌گیری صفاریان و آنچه به آن «میان‌دوره ایرانی» خوانده می‌شود را فراهم می‌کند. این دوره شاهد حکومت اقوام ایرانی‌تبار مسلمان در فلات ایران بودیم و دودمان‌هایی مانند طاهریان، صفاریان، ساجیان، سامانیان و آل بویه پدیدار شدند. در آپدیت تازه می‌توانید تصمیمات بیشتری بگیرید، ساختمان‌های جدید بسازید و همچنین از کاراکترهای ایرانی و هشت قطعه موسیقی پارسی نیز لذت ببرید.

بسته الحاقی جدید Crusader Kings 3

از جمله قابلیت‌های این بسته الحاقی باید به آزادی عمل در تغییر روندی تاریخی اشاره کرد. شما می‌توانید کنترل دودمان ایرانی را به دست بگیرید و مرزهای خود را تا اروپا گسترش دهید. قلعه‌های با سبک ایرانی بسازید و در مورد آینده ایران و این منطقه تصمیم‌گیری کنید. پارادوکس در توضیحات Crusader Kings 3: Legacy of Persia نوشته است که توجه خاصی به فرهنگ ایرانی در این بسته الحاقی شده است. شاهد افزودن وزیرهای درباری هستیم، سربازهای ویژه ارتش صفاریان اضافه شده‌اند و همچنین می‌توانید ساختمان‌های فرهنگی و ویژه ایران ایجاد کرد.

 

این بسته الحاقی به موسیقی و هنر ایرانی نیز توجه خاصی کرده است. رابط کاربری نیز به همین شکل تغییر یافته است. در صورتی که در بازی Crusader Kings 3 به دنبال ایجاد امپراتوری پارسی بودید، می‌توانید با دریافت محتوای جدید این کار را انجام دهید. آپدیت میراث پارسی روز نهم نوامبر (هجدهم آبان) برای کامپیوتر منتشر می‌شود. افرادی که چپتر پس دوم را خریده‌اند، نیازی به تهیه DLC تازه نخواهند داشت.