بالاخره تایید خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد در ۲۱ ماه

پس از تایید خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط شرکت مایکروسافت از سوی رگولاتور بریتانیا (CMA)، ردموندی‌ها خاتمه‌ی پرونده‌ی این خرید جنجالی را اعلام و آغاز روند اضافه شدن عناوین این مجموعه به سرویس اشتراکی گیم پس را تایید نمود. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

سرانجام بریتانیا با تایید تایید خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد به ارزش ۶۸.۷ میلیارد توسط کمپانی مایکروسافت، اعلام کرد که دیگر نگرانی خاصی از بابت حضور این مجموعه به شکل جدی در بازار کلاود گیمینگ ندارد. تایید بریتانیا، باعث شد تا کمپانی مایکروسافت و در راس آن، فیل اسپنسر بیانیه‌ای را منتشر کنند:

در کنار هم، دنیاها و داستان‌های جدیدی خلق می‌کنیم، بازی‌های دلخواه‌تان را به مکان‌های بیشتری می‌آوریم تا بازیکنان بیشتری به تجربه‌ی آن‌ها بپردازند و با دیگر بازیکنان به روش‌های جدید و نوآورانه‌ای که دوست دارند چون موبایل، سرویس ابری و دیگر موارد غرق در بازی‌ها شده و از تجربه‌ی آن‌ها لذت ببرند. امروز کارمان را شروع می‌کنیم تا فرنچایز‌های محبوب متعلق به Activision ،Blizzard و King را به گیم‌ پس و دیگر پلتفرم‌ها بیاوریم. درباره‌ی اینکه چه زمانی خواهید توانست تا این عناوین را در گیم پس بازی کنید، در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری به اشتراک خواهیم گذاشت. ما می‌دانیم که شما هیجان‌زده هستید، ما هم همین‌طور!

برای میلیون‌ها طرفدار که عاشق بازی‌های Activision ،Blizzard و King هستند می‌خواهیم بدانید که امروز یک روز خوب برای بازی است. شما قلب و روح این فرنچایزها هستید و ما افتخار می‌کنیم که شما را به عنوان بخشی از کامیونیتی خود داریم. تفاوتی ندارد که روی ایکس باکس، پلی استیشن، نینتندو، کامپیوتر شخصی یا موبایل بازی می‌کنید اینجا به شما خوش‌آمد خواهیم گفت حتی اگر ایکس باکس جایی نباشد که بتوانید فرنچایز مورد علاقه‌تان را بازی کنید باز هم از شما استقبال خواهد شد.

 

نقطه‌ی آغازین این خرید در ۱۸ ژانویه سال ۲۰۲۲ (۲۸ دی ۱۴۰۰) بود که خبر رسمی آن اعلام شد. در همان زمان، فیل اسپنسر اعلام کرد که پس از نهایی شدن خرید، تا جایی ممکن باشد عناوین کمپانی Activision Blizzard به گیم پس اضافه خواهند شد، در ادامه اعلام شد که بازی‌های پرمیوم چون Diablo IV و Call of Duty: Modern Warfare III روی این سرویس قرار نمی‌گیرند که اکنون در بیانیه‌ی اسپنسر تایید شده که تا چند ماه آینده اطلاعاتی مهمی از حضور این عناوین روی گیم پس منتشر خواهد شد. از جمله اهداف مهم این خرید، تقویت بخش کلاود استریمینگ کمپانی مایکروسافت مشخص شد که ظاهرا در نسخه‌ی جدید قرارداد، حق و حقوق بخش کلاود که ABK نام داشته به طور کامل به کمپانی یوبیسافت فروخته شده و بدین وسیله، بریتانیا خرید را تایید نمود.

پس از تایید بریتانیا، ردموندی‌ها بلافاصله خرید را نهایی کردند و اکنون باید منتظر اخبار حضور عناوین آینده‌ی این کمپانی در گیم پس ماند. از سوی طبق آمار، قرار است تا نهایی شدن این خرید کمپانی مایکروسافت پس از دو شرکت Tencent و Sony از نظر درآمد تبدیل شود. البته شاید خبر تلاش‌های FTC برای بازنگری در تایید خرید توسط ایالات متحده اندکی نگران کننده باشد اما شکی نیست که اکنون، روند خرید به پایان رسیده و شرکت اکتیویژن بلیزارد جزیی از شرکت مایکروسافت خواهد بود.

به عنوان یک گیمر، بگویید که این تایید خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد چه اتفاقات مثبتی برایتان به ارمغان خواهد آورد؟