لغو بازی آنلاین The Last of Us ارتباطی با بانجی ندارد

ظاهرا بازی آنلاین The Last of Us که قرار بود به یکی از پروژه‌های بزرگ ناتی داگ تبدیل شود، توسط خود این استودیو لغو شده است. به نظر می‌رسد که این تصمیم توسط خود سازندگان The Last of Us Part 2 گرفته شده و اجباری از شرکت سونی وجود نداشته.برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

در میان خبرهای مهم دنیای بازی‌های ویدیویی یک موضوع جالب و حائز اهمیت به چشم می‌خورد که بحث‌های زیادی را حول خود به وجود آورده. با توجه به گفته‌های TheTipster به عنوان یکی از اینسایدرهای صنعت، استودیو ناتی داگ بازی آنلاین The Last of us را به صورت کامل لغو کرده و این تصمیم را به صورت مستقل گرفته است. به عبارتی دیگر، تاثیرات بیرونی مانند خرید استودیو بانجی توسط شرکت سونی باعث این موضوع نشده و خود ناتی داگ به تنهایی مسئولیت این تصمیم را برعهده می‌گیرد.

پیش از این شایعاتی حول محور تاثیرات استودیو بانجی روی این تصمیم گیری پخش شده بود. شایعات حاکی از این بودند که استودیو بانجی به توانایی‌های استودیو ناتی داگ برای توسعه یک ویدیو گیم آنلاین و لایو سرویس شک دارد و فکر می‌کند که آن‌ها از پس این موضوع بر نمی‌آیند. در واقع بسیاری از افراد متصور بودند که استودیو بانجی به عنوان متخصص ساخت بازی‌های لایو سرویس در مورد تصمیم اتخاذ شده دخیل بوده و یکی از دلایل لغو بازی آنلاین The Last of Us به شمار می‌رود.

روند ساخت بازی آنلاین The Last of Us لغو شده است

اما ظاهرا شایعات مربوط به تاثیر گذاری‌های استودیو بانجی در مورد این تصمیم صحت ندارد و استودیو ناتی داگ به تنهایی تصمیم به لغو پروژه بزرگ خود گرفته است. هرچند به نظر می‌رسد که ناتی داگ در حین ساخت یک اثر لایو سرویس به مشکل برخورده و آن را به دور از تخصص اصلی خود دانسته است. البته که این موضوع منطقی به نظر می‌رسد و همه ما این استودیو را به خاطر ساخت ویدیو گیم‌های تک نفره و تحسین شده مانند مجموعه Uncharted و The Last of Us می‌شناسیم.

یکی از منابع نزدیک به بازی آنلاین The Last of Us قضیه را این گونه تشریح کرده است:«جیم رایان به چند استودیو درخواست ساخت بازی‌های لایو سرویس (یا Game as a Service) را داده بود. استودیو ناتی داگ هم چند وقتی بود که روی ایده Factions 2 کار می‌کرد؛ ایده‌ای که تکامل پیدا کرد و به یک پروژه بزرگ و مستقل تبدیل شد. اما در نهایت آن‌ها در تبدیل کردن این ایده به یک بازی Game as a Service به مشکل خوردند و نتوانستند آنچه که می‌خواهند را انجام دهند.»

با توجه به تمامی این صحبت‌ها باید بدانید که استودیو بانجی به عنوان یکی از بزرگ‌های صنعت، تاثیر زیادی روی بازی‌های آنلاین پلی استیشن می‌گذارد. در واقع یکی از دلایل اصلی خرید بانجی توسط سونی هم همین بوده است. اما با وجود این قضایا لغو شده بازی آنلاین The Last of Us ارتباطی به سازندگان Destiny 2 ندارد و آن‌ها با توجه به سیاست‌های داخل و مستقل خود به این نتیجه رسیده‌اند.

TheTipster هم در ادامه توضیح داد که استودیو ناتی داگ حس می‌کرد که این بازی آنلاین ممکن است برند لست آف آس را خدشه دار کند؛ آن هم در حالی که این مجموعه از اهمیت فوق‌العاده بالایی برای این توسعه دهنده تحسین شده برخوردار است. تمامی این تنش‌های به این نتیجه رسید که پروژه آنلاین لست آف آس کنار گذاشته شود و انرژی متمرکز روی آن به نسخه بعدی فرنچایز تخصیص پیدا کند.

به روز رسانی: به گفته جیسون شرایر که از اعتبار به مراتب بیش‌تر از TheTipster برخودار است، شایعات مربوط به لغو بازی آنلاین The Last of Us صحت ندارد و ناتی داگ همواره روند توسعه آن را پیش می‌برد.