سهم دو شخصیت اصلی Alan Wake 2 پنجاه پنجاه است

بازی Alan Wake 2 تفاوت‌های اساسی با بازی اول از لحاظ مضمون، داستان، روند و جریان دارد. الن ویک 2 دیگر تنها روایتگر داستان یک شخصیت نیست و بلکه بازی‌کنان کنترل دو کاراکتر را به دست می‌گیرند. ساگا اندرسون به‌عنوان یک مأمور اف‌بی‌آی اضافه شده است که قرار است قتل‌های مشکوک در برایت‌فالز را بررسی کند. طبق گفته کارگردان بازی، سهم هر دو شخصیت اصلی در بازی جدید پنجاه پنجاه است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

در حالی که طرفداران باور داشتند که شخصیت الن ویک را در بخش بزرگی از بازی کنترل می‌کنند، کارگردان این انتظارات را اشتباه خواند. سهم هر دو شخصیت از بازی جدید برابر است و در نتیجه نصف بازی ساگا اندرسون را کنترل می‌کنید و نصف بقیه نیز الن ویک. البته این روند خطی نیست و با رد کردن هر مرحله، کنترل شخصیت دیگر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کایل راولی، کارگردان بازی در گفتگو با MP1st در مورد سهم هر دو شخصیت اصلی Alan Wake 2 صحبت کرد. او در این مورد گفت: «تقریباً پنجاه پنجاه است. واضح است که ما دنباله الن ویک را می‌سازیم و خب الن باید به‌عنوان یک شخصیت حاضر باشد. اما نصف نصف به نظر از لحاظ ریتم روایت مناسب بود. البته الن هم در بخش داستانی ساگا اندرسون حاضر است و این‌طور نیست که او در مکان تاریک قرار داشته باشد.»

شخصیت اصلی Alan Wake 2

دو شخصیت اصلی Alan Wake 2

راولی در بخش دیگری از مصاحبه به دلیل تاخیر در انتشار الن ویک 2 پس از سیزده سال صبر اشاره کرد. او گفت که آن‌ها هر بار یک پروژه جدید را با اسم دنباله Alan Wake آغاز کردند، اما در نهایت پروژه تغییر شکل داد و به یک اثر مستقل تبدیل شد. برای نمونه بازی Control که دنیای آن با الن ویک مشترک است، به همین شکل ساخته شد. گفتنی است داستان Alan Wake 2 قرار است مقدمه‌ای برای Control 2 ارائه دهد و رمدی سعی می‌کند که بازی‌های بعدی در یک جهان مشترک جریان داشته باشند.

طول بازی الن ویک 2 طبق گفته سم لیک حدود بیست ساعت است. این طولانی‌ترین بازی استودیو رمدی است و با توجه به اینکه سهم هر دو شخصیت برابر است، ده ساعت را با ساگا اندرسون و ده ساعت بقیه را با الن ویک طی خواهیم کرد. البته داستان این دو کاراکتر کاملاً به‌هم‌پیوسته است و این‌طور نیست که نصف بازی را با یک شخصیت طی کرد و سپس داستان شخصیت بعدی آغاز شود. منتظر انتشار تازه‌ترین بازی استودیو رمدی در تاریخ بیست و هفتم اکتبر (پنجم آبان) برای ایکس‌باکس سری، پلی‌استیشن 5 و کامپیوتر باشید.