ساخت چندین کالاف دیوتی تا سال 2027

هرچند که این موضوع به هیچ وجه تازگی ندارد، اما باید خاطر نشان کرد که ما تا سال 2027 شاهد چندین کالاف دیوتی جدید خواهیم بود. طبق گزارش‌ها در حال حاضر بیش از 3,000 نفر روی فرنچایز کار می‌کنند و شرکت اکتیویژن برنامه‌های زیاد و هیجان انگیزی را تدارک دیده است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

در حالی که همه مجموعه‌های بزرگ دنیای ویدیو گیم هرچند سال یکبار دست به بازنگری می‌زنند تا بتوانند در رقابت باقی بمانند، مجموعه Call of Duty نیازی به این کارها ندارد. ما در طی سال‌های گذشته شامل کال آف دیوتی‌های مختلفی بوده‌ایم که هر کدام در نوع خود موفق بودند. اما ظاهرا شرکت ناشر از موفقیت‌های آینده هم مطمئن بوده و برنامه‌های جذابی را برای سال‌های آینده تدارک دیده است.

راب کوستیچ که سمت رئیس اکتیویژن را به دوش می‌کشد، در سالگرد 20 سالگی کالاف دیوتی با رسانه GamesBeat به صحبت نشست و در مورد گذشته و آینده آن اظهار نظر کرد. مجموعه مورد بحث که در طی سال‌های اخیر به صورت سالانه منتشر شده، به برهه‌های زمانی مختلف سر زده و گیمرها را به مناطق متعددی برده است. در حالی که Call of Duty کار خود را با دوران جنگ جهانی دوم شروع کرد، اما رفته رفته راه تنوع را در پیش گرفت تا به دوره‌های زمانی و مکان‌های دیگر هم سر بزند.

کالاف دیوتی جدید

بیش از 3,000 نفر روی نسخه‌های کالاف دیوتی جدید کار می‌کنند

نتیجه این تغییر روند به خلق مجموعه‌هایی نظیر Black Ops و Modern Warfare ختم شد که به ترتیب در دوران جنگ سرد و دنیای حال جریان داشتند. در این میان بازی‌هایی مانند Advanced Warfareو Infinite Warfare هم منتشر شدند که نگاهی آینده نگرانه داشتند و گیمر را به آینده می‌بردند. حال راب کوستیچ معتقد است که شرکت اکتیویژن و استودیوهای زیر شاخه آن در طی سال‌های اخیر از این بازی‌ها درس گرفته‌اند و سعی دارند در آینده اشتباهات مربوط به گذشته را تکرار نکنند. نکته جالب این است که به گفته رئیس اکتیویژن، نسخه‌هایی که مربوط به زمان حال و آینده بوده‌اند همیشه عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته‌اند.

راب کوستیچ درباره آینده مجموعه و کالاف دیوتی جدید این گونه توضیح می‌دهد:«ما همواره در مرحله برنامه ریزی قرار داریم، آن هم مرحله برنامه‌ریزی‌های بلند مدت. ما همین حالا روی چندین بازی کار می‌کنیم که قرار است تا پایان سال 2027 منتشر شوند».

رئیس اکتیویژن اعتقاد دارد که آن‌ها ترکیب برنده را پیدا کرده‌اند و با جلو و عقب کردن خط‌های زمانی به نقطه‌ای امن و جذاب رسیده است. ظاهرا این ترکیب برنده به جنگ‌های امروزی و جنگ‌های آینده نگرانه مربوط می‌شود که مصداق‌شان را در آثاری مانند Call of Duty: Modern Warfare 2 و Call of Duty: Black Ops 4 دیدیم. البته به گفته کوستیچ بازی‌هایی که به زمان گذشته مربوط می‌شوند هم جذابیت‌های خاص خود را برای مختاطب داشتند. برای مثال، بازی Call of Duty: World War 2 که در سال 2017 منتشر شد حسابی موفق عملکرد کرد و به انتظارات شرکت ناشر رسید.

با توجه به همین صحبت‌ها اکتیویژن قصد دارد این تعادل را میان خط‌های زمانی جدید و قدیمی نگه دارد تا تنوع خوبی در داستان‌ها و محیط‌های مجموعه کالاف دیوتی به وجود آید. اما با این حال، راب کوستیچ اعتقاد دارد بازی‌هایی که به جنگ جهانی دوم و قدیمی‌تر مربوط می‌ش را کمی سخت می‌وند کارکنند. ظاهرا تداعی کردن یک محیط واقع گرایانه در زمان‌های قدیم برای استودیوهای اکتیویژن کمی سخت است و آن‌ها را به چالش می‌کشد. به همین دلیل هم آن‌ها علاقه بیش‌تر به ساخت آثاری با خط زمانی جدید دارند. ولی با گذر از این صحبت‌ها و همان‌طور که رئیس اکتیویژن بیان کرد، هنوز هم گیمرها هویت کالاف دیوتی جدید و نسخه‌های بعدی را تعریف می‌کنند و تصمیم برعهده آن‌ها است.

حال باید صبر کرد و دید که آینده چگونه رقم می‌خورد و قرارداد مشترک با شرکت مایکروسافت چه تاثیری روی خروجی نهایی می‌گذارد.