تفاوت مهم XDefiant با Call of Duty

طرفداران کالاف دیوتی از قابلیت ویژه بازی XDefiant استقبال کردند

سازندگان شوتر آنلاین XDefiant روز گذشته با انتشار یک مطلب جدید، قابلیت مهمی را معرفی کردند. حالت‌های کژوال یا تفننی این بازی شما را در مقابل حریف‌هایی با مهارت یکسان قرار نمی‌دهند. به عبارت دیگر خبری از مسابقه‌یابی یا مچ‌میکینگ بر اساس مهارت و Skill بازی‌کننده نیست. کالاف دیوتی از Skill-Based Matchmaking استفاده می‌کند تا بازی‌کنان بتوانند با افرادی در سطح خود بازی کنند که به هیچ عنوان موردپسند طرفداران این شوتر معروف نیست.

اکتیویژن مدت‌هاست که بازی‌کنان هم‌سطح را در کالاف دیوتی مقابل هم قرار می‌دهد. سیستم بسیار پیچیده‌ای در بازی Modern Warfare 3 استفاده شده که باعث می‌شود تا بازی‌کننده با فردی هم‌سطح مسابقه دهد. بسیاری از طرفداران درخواست حذف این سیستم را دارند. آنها می‌گویند که حالت‌های تفننی بازی باید برای همگان آزاد باشد و هر فردی با هر سطح مهارتی با افراد دیگر مسابقه دهد. بازی کانتر استرایک نیز در سوی دیگر از چنین سیستمی پشتیبانی نمی‌کند و باعث شده تا در هر مسابقه، چند بازی‌کننده قوی وجود داشته باشند که بیشترین میزان کیل را می‌گیرند.

بازی XDefiant اجازه می‌دهد تا همه‌ی بازی‌کنان با هر سطحی با هم بازی کنند. اگر بخواهید تفننی بازی کنید، دشمنانی با سطح مهارت مختلف جلوی شما قرار می‌گیرند. در نتیجه ممکن است حریف شما فرد بسیار قدری باشد یا فردی که هیچ مهارتی ندارد و تازه‌کار است. یوبی‌سافت به نظر از انتقادات طرفداران کالاف دیوتی آگاه است و سعی کرده تا قابلیتی را ارائه دهد که به مذاق آنها خوش می‌آید. باید خاطرنشان کرد که این قابلیت تنها در حالت تفننی فعال است و حالت Rank یا رقابتی جدی از سیستم مشابه کالاف دیوتی استفاده می‌کند و بازی‌کنان هم‌سطح با هم مسابقه خواهند داد.

تفاوت مهم XDefiant با کالاف دیوتی

یوبی‌سافت نوشته است که نبود مچ‌میکینگ بر اساس سطح مهارت بازی‌کننده باعث ایجاد تجربه‌ای مفرح و سرگرم‌کننده می‌شود. همچنین مسابقات تکراری نمی‌شوند و دیگر فقط با افرادی مشابه خودتان بازی نمی‌کنید. در حالت رقابتی اما این قانون رعایت نشده و باید انتظار مسابقات چالش‌برانگیزی داشته باشد. یوبی‌سافت سعی کرده تا پلی‌لیست‌های مختلفی هم طراحی کند و سیستم مسابقه‌یابی هر پلی‌لیست نیز با دیگری تفاوت اندکی دارد و در نتیجه بازی‌کنانی که به دنبال سرگرم شدن هستند، به هیچ عنوان خسته و کلافه نخواهند شد.

بازی XDefiant به دنبال رقابت مستقیم با کالاف دیوتی نیست. اما بسیاری از قابلیت‌های آن به این مجموعه شباهت دارد.