دو شخصیت بازی Assassin’s Creed Shadows

تصویر دو شخصیت اصلی بازی Assassin’s Creed Shadows فاش شد

شرکت یوبی‌سافت چند روز پیش عنوان رسمی بازی جدید آساسینز کرید و تاریخ پخش تریلر رسمی را اعلام کرد. تریلر سینمایی بازی امروز، ساعت 19:30 به وقت تهران منتشر می‌شود. اعلام این خبر منجر به فاش شدن اطلاعات زیادی از جمله تاریخ انتشار Assassin’s Creed Shadows شد و امروز نیز آرت‌ورک یا تصویر هنری رسمی بازی درز پیدا کرد. تصویر فاش‌شده، دو شخصیت اصلی بازی را نشان می‌دهد و به این شکل، شایعات قبلی به‌طور کامل تائید می‌شوند.

تام هندرسون سال گذشته با انتشار گزارش کوتاهی از دو شخصیت اصلی بازی آساسینز کرید شادو رونمایی کرد. بازی‌کنان کنترل یک سامورایی و یک شینوبی زن را بر عهده خواهند گرفت. گفتنی است با یک سامورایی آفریقایی روبه‌رو هستیم که بر اساس یک فرد واقعی طراحی شده است. تصویر نشان می‌دهد که این دو به خطه‌ی برادری آساسین‌ها پیوسته‌اند، هر چند خنجر پنهان یا آنچه به آن هیدن بلید گفته می‌شود در این تصویر مشخص نیست.

ژانر بازی Assassin’s Creed Shadows همان اکشن نقش‌آفرینی است، اما المان‌های مخفی‌کاری مهمی مشابه بازی‌های هیتمن و اسپلینتر سل به کار رفته است. به نوعی اثری دقیق مشابه آساسینز کرید اودیسه را نخواهیم دید، اما شباهت‌های قابل‌توجهی هم دارند. تاکید روی جنبه‌ی مخفی‌کاری به نفع شخصیت شینوبی است و ممکن است که دو سبک گیم پلی را بسته به شخصیت‌های اصلی مشاهده کنیم. این اولین بار است که دو شخصیت اصلی قابل‌کنترل را در سری آساسینز کرید می‌بینیم.

دو شخصیت بازی Assassin’s Creed Shadows

تصویر فاش‌شده، لوگو رسمی بازی را هم نشان می‌دهد. این لوگو به رنگ قرمز است که اشاره به ژاپن و همچنین کد رمز اولیه Red دارد. از قلم‌های ژاپنی برای تهیه‌ی لوگو استفاده شده که نشان می‌دهد یوبی‌سافت به فرهنگ این کشور توجه خاصی کرده است. لوگو بازی Assassin’s Creed Mirage نیز با خوش‌نویسی عربی طراحی شده بود و ظاهر قابل‌توجه و جالبی داشت.

اگر خبرهای قبلی را دنبال نکرده‌اید، باید بگوییم که اسامی دو شخصیت اصلی بازی آساسینز کرید شادو: نائوی و یاسوکه است. یاسوکه یک پناهنده‌ی آفریقایی است که بر اساس فردی واقعی طراحی شده است. یاسوکه در اصل یک برده آفریقایی است که کشتی آنها دچار مشکل می‌شود و از معرکه نجات پیدا می‌کند و به ژاپن می‌رسد. او بعدها تحت خدمت اودا نوبونگا به یک سامورایی تبدیل می‌شود. نائوی در سوی دیگر، دختر یک مقام بلندمرتبه‌ی حکومتی است و او نیز یک فرد کاملاً واقعی است.

افراد مشهوری از آن بازه‌ی تاریخی ژاپن در Assassin’s Creed Shadows ایفای نقش کرده‌اند و برای اولین بار شاهد شخصیت‌های تاریخی واقعی هستیم. آساسینز کرید شادو طبق شایعات روز 24‌ آبان برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و 5، ایکس‌باکس سری و کامپیوتر (یوبی‌سافت استور) منتشر می‌شود.