محتوای بازی XDefiant

تاریخ انتشار نهایی XDefiant اعلام شد: رقیب کالاف دیوتی از راه رسید

شرکت یوبی‌سافت پس از چند بار تأخیر و بروز مشکلات متنوع، تاریخ انتشار بازی XDefiant را اعلام کرد. این شوتر آنلاین رایگان که با فرمت کالاف دیوتی ساخته شده است، روز 21 می (1 خرداد 1403) و ساعت 20:30‌به وقت ایران رسماً برای کامپیوتر، پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری منتشر خواهد شد. نسخه کامپیوتر تنها از طریق پلتفرم یوبی‌سافت کانکت قابل دانلود است و از طریق استیم منتشر نخواهد شد.

استودیو سان فرانسیسکو یوبی‌سافت از تمامی علاقه‌مندان و افرادی که نسخه‌های آزمایشی را تجربه کردند، تشکر کرد. آنها نوشته‌اند که برای انتشار بازی هیجان‌زده‌اند و بالاخره می‌توانند روز بیست و یکم می آن را برای کنسول‌های نسل جدید و کامپیوتر منتشر کنند. فصل اول بازی اما دیرتر آغاز می‌شود. یوبی‌سافت گفته که پیش فصل حدود شش هفته طول می‌کشد و سپس فصل اول با محتوای ویژه در دسترس قرار خواهد گرفت. اما گیمرها روز اول خرداد، چه محتوایی دریافت خواهند کرد؟

تمام محتوای نسخه آزمایشی به نسخه نهایی راه پیدا کرده است. 5 فکش یا گروه مختلف در بازی وجود دارند که اسامی آنها به شرح زیر است:

 • Echelon
 • Phantoms
 • Cleaners
 • Libertad
 • Dedsec

چهارده نقشه روز اول خرداد قابل تجربه هستند. این نقشه‌ها نیز در نسخه آزمایشی وجود داشتند و اسامی آنها بدین شرح است:

 1. Arena
 2. Attica Heights
 3. Dumbo
 4. Echelon HQ
 5. Emporium
 6. Liberty
 7. Mayday
 8. Meltdown
 9. Midway
 10. Nudleplex
 11. Pueblito
 12. Showtime
 13. Times Square
 14. Zoo

محتوای بازی XDefiant 

مهم‌تر از همه پنج حالت یا مود متفاوت در نظر گرفته شده‌اند. حالت رقابتی، دو تیم روبه‌رو هم قرار می‌گیرند. مود Hot Shot نیز مشابه حالت قبل است، اما دو تیم باید سعی کنند تا در سریع‌تری زمان، بیشترین امتیاز را دریافت کنند. حالت بعدی Occupu نام دارد که هر دو تیم باید تلاش کنند تا منطقه‌ی مشخصی را تسخیر کنند. در حالت اسکورت باید یک سری گروگان را تا منطقه‌ی امن هدایت کرد. حالت آخر نیز «کنترل منطقه» نام دارد و دو تیم بر سر یک منطقه‌ی مشخص خواهند جنگید.

یک پلی لیست مخصوص برای حالت Rank‌ نیز در نظر گرفته شده است. اگر فکر می‌کنید که حالت‌های اصلی برای شما ساده هستند و می‌توانید مقام خوبی کسب کنید، حالت رنک را از دست ندهید. یوبی‌سافت قرار است دوازده نقشه جدید، دوازده سلاح و چهار فکشن بیشتر را در طی یک سال اول منتشر کند. چندین مود جدید هم در حال ساخت هستند. تلاش‌هایی برای ساخت آنتی‌چیت مخصوص و همچنین حالت تمرینی در جریان است و محتوای بازی به زودی تکمیل خواهد شد.

کارگردان سابق کالاف دیوتی، کارگردانی بازی XDefiant را بر عهده دارد. این باعث شده تا روند بازی شباهت زیادی به شوتر اول شخص اکتیویژن پیدا کند. بسیاری این بازی را رقیب کالاف دیوتی می‌دانند. هر چند گروهی از بازی‌کنان در مورد کیفیت XDefiant مطمئن نیستند و آن را شوتر خوبی نمی‌دانند. می‌توانید روز 1 خرداد، اقدام به دانلود این شوتر گروهی رایگان کنید.