بازی های معرفی شده Xbox Developer Direct

استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس (Xbox Game Studios) و استودیو Bethesda Softworks در طی رویداد Xbox Developer Direct، از بازی‌هایی که در آینده برای ایکس باکس و کامپیوتر منتشر خواهند کرد رونمایی کردند. با شیموتکس همراه باشید تا 5 تا از بازی های معرفی شده رو برسی و تریلر آنها را باهم ببینیم.

Indiana Jones and the Great Circle

اتفاقات بازی جدید بین دو فیلم Riders of the Lost Ark و Last Crusade رخ می‌دهند. داستان در سال 1937 آغاز می‌شود و نیروهای شرور در حال جستجو برای به دست آوردن یک قدرت باستانی هستند. یک دایره بزرگ حول کره زمین نمایش داده شد که به نظر یک مدار می‌رسید و ایندیانا جونز، فردی است که باید جلوی نیروهای نازی را بگیرد و نگذارد که آنها به این قدرت باستانی دست پیدا کنند.

ایندیانا جونز تنها شخصیت اصلی بازی نیست بلکه یک زن ژورنالیست نیز همراه او خواهد بود. او فردی است که به دنبال دستیابی به این قدرت باستانی است و در مسیر با ایندی آشنا می‌شود. داستان بازی کاملاً سینمایی دنبال می‌شود و در عین حال گشت و گذار و حل معماهای جذاب نیز بخشی از آن را تشکیل می‌دهد. دوربین اول‌شخص اجازه می‌دهد تا به ایندیانا جونز تبدیل شوید و تنها کنترل این کاراکتر را به دست نگیرید.

دشمن اصلی بازی نیز یک محقق وفادار حزب نازی است که بسیار باهوش است. او فردی است که ایندیانا جونز را عذاب خواهد داد و با تمام قوا برای به دست آوردن قدرت باستانی و غصب دنیا تلاش خواهد کرد. شخصیت منفی بازی بسیار کاریزماتیک است و نقش اساسی در داستان خواهد داشت.

Senua’s Saga: Hellblade II

یکی از تغییرات شخصیت‌پردازی سنوئا، کنار آمدنش با صداهای درونی‌ است. این صداها با کیفیت بسیار بهتری شنیده می‌شوند و به آرامی بازی‌کننده را دیوانه می‌کنند. یکی از ویژگی‌های بازی، صدای سه‌بعدی کامل است. بازی جدید علاوه بر صداهای درونی، موسیقی و صداهای محیطی را هم سه‌بعدی کرده است. در نتیجه تجربه بازی بدون هدفون باکیفیت آن شور و حال را نخواهد داشت. موسیقی وایکینگی در کنار Heavy Metal استفاده شده که هویت خاصی به بازی جدید بخشیده است.

طراحی گرافیکی بازی با آنریل انجین 5 انجام شده است. طبیعت بکر کشور ایسلند به‌طور کاملا دقیق بازسازی شده است. توجه خاصی به جنبه‌های تاریخی شده و همچنین مدل پردازی کاراکترها با واقعیت تفاوتی ندارد. طول بازی Hellblade 2 طبق گفته سازنده مشابه بازی اول است. در نتیجه حدود 8 ساعت گیم پلی جذاب خواهیم دید. نبردهای بازی نیز طبق گفته سازنده بسیار مهیج و نفس‌گیر دنبال می‌شود. هر نبرد به‌نوعی تلاشی برای بقا است.

Avowed

نبردهای بازی Avowed به‌صورت هک اند اسلش طراحی شده است. شما می‌توانید از جادو نیز استفاده کنید. یک چوب جادو مشابه هری پاتر در اختیار شماست که با آن، ضربه‌های مهیبی به دشمنان وارد می‌کنید. در عین حال می‌توانید از سلاح‌هایی مانند شمشیر برای حمله به دشمن استفاده کنید و همچنین با سپر در مقابل حملات دفاع کنید. نبردهای بازی اندکی کند دنبال می‌شود و انتقادهایی در این مورد از سوی کاربران توییتر بیان شد. به‌طور کل با یک اثر نقش‌آفرینی جذاب روبه‌رو هستیم که می‌تواند ساعت‌ها طرفدارانش را سرگرم کند.

یکی از قابلیت‌های گیم پلی Avowed، وجود یار کمکی است. می‌توانید افرادی را همراه خود به نبرد ببرید و از قدرت‌های آنها برای شکست دادن دشمن استفاده کنید. گفتنی است انتخاب‌هایی که در طول بازی انجام می‌دهید، روی یارهای شما تأثیر می‌گذارند. ممکن است رابطه شما با آنها عمیق شود یا اینکه از تصمیم‌های شما به ستوه آیند. آبسیدین به‌خوبی به جنبه‌های کاوش، دیالوگ و نقش‌آفرینی توجه داشته و توانسته یک اثر درخور تولید کند. فصل پاییز سال 2024 قادر به تجربه این اثر تازه خواهیم بود.

Ara: History Untold

بازی Ara: History Untold یک اثر استراتژیک تاریخی است. استودیو توسعه‌دهنده متشکل از سازندگان سابق بازی Civilization V است که تجربه بسیار زیادی در این ژانر محبوب دارند. مهم‌ترین نکته در مورد بازی این است که خبری از آن فرمول مشخص عناوین مشابه نیست. دیگر بازی‌های استراتژی به این شکل است که شما نحوه بردن را پیدا می‌کنید و دیگر دلیلی برای ادامه ندارد. اما بازی آرا غیرقابل پیش‌بینی است. شما یک روش یکسان برای بردن پیش رو ندارید، بلکه باید شیوه‌های مختلفی را امتحان کنید و تصمیمات جنجالی بگیرید.

مهم‌ترین نکته در مورد بازی، هم‌زمان بودن گیم‌پلی است. بازی Ara برعکس Civilization حالت نوبتی ندارد، بلکه تصمیم‌های شما، آنی اجرا می‌شوند. ارتشی که به‌سوی دشمن می‌فرستید در یک جنگ واقعی گرفتار می‌شود. دیگر خبری از آن حالت نوبتی و صبر و تحمل برای دور بعدی تصمیمات نیست. این نکته باعث شده تا بالاخره یک اثر استراتژی تاریخی عظیم داشته باشیم که کاملاً تعاملی است. اما فقط یک بازی استراتژی تاریخی در این اثر گنجانده نشده است.

Visions of Mana

اسکوئر انیکس از بازی Visions of Mana رونمایی کرده است، یک بازی RPG اکشن که به عنوان اولین نسخه اصلی جدید از این سری در یک دهه و نیم گذشته خواهد بود. بازیکنان به جای قهرمان داستان وال، یک نگهبان که سوگند خورده است از دوست دوران کودکی خود محافظت کند، که توسط Faerie به عنوان Alm of Fire برای سفر به درخت مانا و تجدید حیات مانا انتخاب شده است را کنترل می کنند.