جزئیات بازی اکشن جاسوسی Physint

شرکت سونی با همکاری استودیو کوجیما پروداکشنز از بازی Physint رونمایی می‌کرد. این اثر اکشن جاسوسی یا اسپیناژ قرار است نسل تازه این ژانر ویژه را رقم بزند. هیدئو کوجیما با مجموعه متال گیر سالید، ژانر اکشن جاسوسی را پایه‌ریزی کرد و قرار است بار دیگر با همکاری سونی، این ژانر را زنده کند.

هیدئو کوجیما و هرمن هولست، مدیر استودیوهای پلی‌استیشن به رونمایی از اثر در قسمت جدید State of Play پرداختند. کوجیما اعلام کرد که توسعه بازی Physint پس از اتمام تولید بازی Death Stranding 2 شروع خواهد شد. پلتفرم‌های بازی اعلام نشد، اما این اثر بدون شک در انحصار پلی‌استیشن خواهد بود و ممکن است برای کنسول بعدی سونی عرضه شود. برنامه‌ریزی برای شروع تولید بازی در جریان است، اما هیچ تصویر یا طرح اولیه‌ای آماده نبود که به مخاطبان نشان داده شود.

تولید بازی جدید با کمک سونی انجام می‌شود. ابزارها و امکانات استودیو پلی‌استیشن در اختیار کوجیما قرار گرفته تا روند تولید اثر تسریع بگیرد. این بازی‌ساز افسانه‌ای در ادامه گفت که حدود دو سال دیگر، سالگرد چهل‌سالگی فعالیت در حوزه تولید ویدیوگیم را جشن خواهد گرفت و به دنبال ساخت اثری است که تمام تجربیاتش را در دل آن بریزد. قرار است که فناوری‌های روز دنیا و بازیگران مشهور و بازی‌سازهای درجه یک برای ساخت اثر گرد هم آیند.

جزئیات بازی اکشن جاسوسی Physint

وضیحات ارائه‌شده نشان داد که با یک اثر تعاملی روبه‌رو هستیم. در واقع بازی جدید در عین حال یک فیلم سینمایی خواهد بود. کوجیما در طی سال‌های اخیر به‌سوی ساخت بازی‌های سینمایی گام برداشته است. برای نمونه Death Stranding یک اثر کاملاً سینمایی بود و بازی جدید Physint نیز اگرچه در ژانر اکشن جاسوسی قرار دارد، اما باید آن را به دید یک فیلم تعاملی دید. ژانری از بازی‌های ویدیویی که کمتر به مذاق گیمرها خوش می‌آید و طرفداران خاص خودش را دارد. کوجیما بار دیگر تاکید کرد که می‌خواهد مرزهای بین فیلم و ویدیوگیم را جابه‌جا کند.

در پایان تریلر لوگو شرکت تولید فیلم سونی و همچنین شرکت کلمبیا پیکچرز دیده می‌شود. این بدین معنی است که با یک فیلم اکشن جاسوسی روبه‌رو هستیم که المان‌هایی از ویدیوگیم نیز در آن به کار رفته است. باید خاطرنشان کرد که بازی جدید هنوز وارد مرحله تولید نشده است و در حد یک ایده اولیه است. کوجیما با این حساب مشغول ساخت سه بازی به‌طور هم‌زمان است و در عین حال تولید فیلم و پادکست نیز جزو برنامه‌های اوست.