چرا ps4 نخریم؟ دلایل گذر از نسل هشتم کنسول های بازی

کنسول بازی پلی استیشن 4، کنسولی جذاب ،محبوب و دوست داشتنی که از سوی شرکت سونی در سال 2013 روانه بازارهای جهانی شد،عرضه بازی های  انحصاری باکیفیت و فوق العاده از سوی شرکت سونی برای این کنسول شگفت انگیز یکی از خصوصیات منحصربفرد شرکت سونی بوده و هست.کنسول بازی ps4 در سه مدل معمولی، اسلیم و پرو روانه بازار شده است۔با ورود شرکت سونی به نسل نهم کنسول های بازی و عرضه کنسول بازی ps5 میزان توجه به کنسول ps4 کمتر شده و تولید کنسول ps4 به مرور متوقف شده است.
هم اکنون در سال 2023 هستیم و کنسول های نسل جدید هم عرضه شده است. بریم ببینیم در شرایط فعلی خرید کنسول پلی استیشن 4 منطقی است یا خیر؟

قیمت بالا و غیر منطقی:

هم اکنون قیمت اکبند این کنسول بازی در بازار حدود 18 میلیون هست.به نظر شما آیا برای یک کنسول بازی که در سال 2013 عرضه شده 18 میلیون هزینه کردن منطقی است؟

علت بالا رفتن قیمت کنسول ps4:

همزمان با عرضه کنسول نسل جدید شرکت سونی به نام پلی استیشن 5 شرکت سونی اقدام به توقف تولید کنسول محبوب پلی استیشن 4 کرده است.به همین دلیل موجودی فروشگاه های گیمینگ کنسول پلی استیشن 4 کم شده است و قیمت این کنسول روندی صعودی گرفته است.

چرا باید از نسل هشتم کنسول های بازی عبور کنیم :

با عرضه کنسول های نسل جدید شاهد افزایش قدرت پردازشی و گرافیکی بازی های نسل جدبد هستیم و دست شرکت های بازی سازی برای ساخت بازیهای باکیفیت تر و واقع گرایانه تر باز می شود.اینجاست که کنسول های قدیمی تر به عنوان مانعی بزرگ برای پیشرفت صنعت گیمینگ به حساب می آیند و به مرور از رده خارج می شوند.

انتخاب پلی استیشن 5 به چای پلی استیشن4:

کنسول نسل چدید پلی استیشن 5 توانایی اجرای بیشتر بازی های پلی استیشن 4 را دارد البته با کیفیت بهتر و رزولوشن بالاتر و سرعت بارگیری سریع تر.

دسترسی به تکنولوژی های به روز در صنعت گیمینگ و ایجاد دنیایی پویاتر و جداب تر در دنیای گیم

_امکان استفاده از دیسک های ps4 بر روی کنسول ps5
_استفاده از اشتراک پلاس اکسترا و یا پرمیوم و استفاده از بازی ها بر روی کنسول ps5.

با عرضه کنسول های نسل جدید تمرکز شرکت های سازنده کنسول و شرکت های بازی سازی بر روی کنسول های جدید ثبت و کم کم کنسول های نسل قبل به فراموشی سپرده می شود.

دلیل: استفاده شرکت های سازنده بازی از سخن افزار قدرتمند و بروز کنسول های جدیدتر