تاریخ انتشار نهایی بازی Stalker 2 رسماً اعلام شد

استودیو GSC Game World به ماجراجویی بازی استاکر 2 پایان داد و رسماً تاریخ انتشار که طرفداران منتظرش بودند را اعلام کرد. تاریخ انتشار بازی Stalker 2 روز پنجم سپتامبر 2024 (پانزدهم شهریور 1403) خواهد بود و این تاریخ دیگر تغییر نخواهد کرد. استودیو همچنین یک تریلر جدید منتشر کرد و این نشان می‌دهد که تأخیرهای بازی به اتمام رسیده و طرفداران می‌توانند پس از مدت‌ها برای تجربه یک اثر نقش‌آفرینی تاریک در قلب چرنوبیل هیجان‌زده شوند.

توسعه‌دهنده اوکراینی بازی سال گذشته اعلام کرد که بازی استاکر 2 در نیمه اول سال 2024 منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد که بازی بار دیگر دچار تأخیر شده و در نهایت شهریور ماه از راه می‌رسد. شهریور ماه مهمی برای بازی‌های نقش‌آفرینی است و سال گذشته نیز چندین بازی RPG بزرگ در این ماه منتشر شدند. بازی Stalker 2 جزو عناوین انحصاری ایکس‌باکس و کامپیوتر به‌حساب می‌آید و طرفداران پلی‌استیشن حداقل تا یک سال، قادر به تجربه این اثر نخواهند بود.

استودیو GSC در کنار تاریخ انتشار Stalker 2، پیام مهمی برای طرفداران صبور داشت. استودیو نوشته که حجم پولیش و اصلاحات بازی به قدری زیادی بوده که نیازمند زمان بیشتری برای توسعه و نهایی کردن تولید هستند. در نتیجه بازی قرار نیست اوایل 2024 منتشر شود و اواخر سال در دسترس قرار می‌گیرد. توسعه‌دهنده گفته است که سطح کیفیت بازی در بعضی نقاط موردپسند آنها نبوده و در نتیجه مجبور به توسعه دوباره شده‌اند. در نتیجه استودیو مجبور است که انتشار بازی را به دلیل نیاز به پیرایش و پولیش بیشتر به تعویق بیندازد.

رابط کاربری بازی Stalker 2

استودیو در نهایت از طرفداران صبور و حمایت‌های آنها تشکر کرد و نوشت که آماده شروع ماجراجویی و دریافت اطلاعات زیادی در ادامه سال باشید. گفتنی است بازی استاکر 2 با تأخیر و تعویق بیگانه نیست. شروع جنگ اوکراین باعث شد تا استودیو GSC با مشکلات زیادی روبه‌رو شود. بخشی از استودیو به‌اجبار به کشور جمهوری چک نقل‌مکان کرد و بخشی نیز همچنان در اوکراین ماندگار شده‌اند. شروع دوباره در یک کشور جدید و همچنین بلاهایی مانند آتش گرفتن دفتر کاری و البته تلفات روانی جنگ، تأثیر منفی روی تولید بازی جدید گذاشتند.

خبر خوب برای طرفداران، آپدیت تصاویر رسمی بازی در فروشگاه اپیک گیمز استور است. GSC به‌طور رسمی از رابط کاربری بازی Stalker 2 رونمایی کرد. باید گفت که رابط کاربری شباهت زیادی به بازی Metro Exodus دارد و از لحاظ گرافیکی نیز این دو اثر شبیه هم هستند. در صورتی که منتظر اعلام تاریخ انتشار Stalker 2 بودید، دیگر نیازی به نگرانی ندارید. منتظر دریافت اطلاعات بیشتر، احتمالاً در خرداد امسال باشید. این بازی به طور رایگان به سرویس ایکس باکس گیم پس اضافه خواهد شد.