راز تتو الی در The Last of Us 2

ریمستر بازی The Last of Us 2 چند روز دیگر منتشر می‌شود و منتقدان امروز، نظرات خود را در مورد آن بیان کردند. این نسخه جدید شامل چند مرحله حذف‌شده می‌شود. یکی از مراحل حذف‌شده به نام Jackson Dance، نحوه پیدایش تتو الی، شخصیت اصلی، را توضیح می‌دهد. این مرحله نشان می‌دهد که الی چطور آن خال‌کوبی دست را انتخاب کرده و همچنین چه کسی آن را برایش حک کرده است.

تتو پروانه و سرخس الی یکی از مشهورترین تغییرات او در بازی دوم لست آو آس بود. بسیاری از طرفداران شروع به ارائه تئوری‌های مختلف در مورد نحوه پیدایش آن شدند. اما تا امروز هیچ منبع رسمی به آن نپرداخته بود. واضح است که الی این تتو یا خال‌کوبی را بین وقایع بازی The Last of Us 1 و 2 حک کرده تا جای گاز گرفتن کلیکرها روی پوستش را بپوشاند. اگر فکر می‌کردید که توضیحات دیگری وجود ندارد و داستان به همین‌جا ختم می‌شود، باید بگوییم که ریمستر بازی، توضیحات تازه‌ای ارائه می‌دهد.

مرحله رقص جکسون، جدا از آنکه عمق بیشتری به بخش جکسون بازی لست آو آس 2 می‌بخشد، توضیحاتی در مورد تتو الی نیز ارائه می‌کند. اینکه چه فردی طرح تتو را برای الی کشید و آن را خال‌کوبی کرد. الی همان ابتدای مرحله حذف‌شده می‌تواند در جایی توقف کند و صورتش را نقاشی کند. فردی که این کار را انجام می‌دهد، کت (Kat) نام دارد. او در واقع پارتنر سابق الی است که به زبان خودمانی اکس (Ex) هم به آن گفته می‌شود. کت دقیقاً همان فردی است که تتو الی را خال‌کوبی کرده است.

راز تتو الی در The Last of Us 2

گفتنی است سکانس میان این دو شخصیت در مرحله حذف‌شده ریمستر The Last of Us 2، صدا ندارد. هر چند که دیالوگ‌های این سکانس ضبط نشده، اما می‌توانیم درک خوبی از صحبت‌‌های آنها پیدا کنیم. کت از الی می‌پرسد که وضعیت تتو او چطور است و پیشنهاد می‌دهد که طرح اصلی را بهتر کند و جزئیات بیشتری به آن اضافه کند. به نظر می‌رسد که الی چندان علاقه‌مند به انجام این کار نباشد. اما چه کسی ایده خال‌کوبی را به الی داده است؟

بونان ادریس، طراح بازی شاغل در ناتی‌داگ، توضیحاتی در مورد این صحنه و تعامل میان الی و کت ارائه کرده است. او می‌گوید که هیلی راس، نویسنده بازی این ایده را داشته که پارتنر سابق الی، خال‌کوبی برای او انجام دهد تا جای زخمش پوشیده شود. طراح‌های بازی به این نتیجه رسیده‌اند که این ایده را عملی کنند و اینکه اتفاقات بیشتری نسبت به آنچه بازی‌کننده فکر می‌کند رخ داده و الی درگیر ماجراهای بیشتری بوده است. اشاره‌ای به این نکته در بازی اصلی The Last of Us 2 می‌شود.

اگر ژورنال الی در حین فلش‌بک‌ها را بررسی کنید، خواهید دید که چندین بار از کت (Kat) صحبت شده است. این ژورنال تائید می‌کند که او اولین بار، تتو دست الی را طراحی کرده است. این کاراکتر در نهایت از بازی حذف می‌شود و این مرحله هیچ‌گاه تکمیل نمی‌شود.