شایعه: روند توسعه بازی Resident Evil 9 آغاز شده‌است

اینسایدر معروف مجموعه رزیدنت اویل، AestheticGamer مدعی است کپکام روند توسعه بازی Resident Evil 9 را آغاز کرده و این عنوان را سال ۲۰۲۴ میلادی روانه بازار خواهد کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

به نظر می‌رسد دوره افت مجموعه وحشت-بقا رزیدنت اویل در اواسط نسل هشتم و با عرضه بازی Resident Evil 7  به پایان رسیده باشد. سه نسخه اخیری کمپانی کپکام از این مجموعه عرضه کرده، همه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده و ظاهرا کپکام بار دیگر فرمول جلب رضایت مخاطب را جلب کرده‌است. مشخصا کمپانی ژاپنی پتانسیل بالایی در این مجموعه می‌بیند و آن را به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد خود تلقی می‌کند. با این تفاسیر به نظر می‌رسد عرضه Resident Evil 9 تقریبا قطعی است. البته با توجه به اینکه هنوز بازی Resident Evil Village منتشر نشده، انتظار نمی‌رود روند توسعه نسخه نهم به این زودی‌ها آغاز شود.
موضوعی که اینسایدر معروف مجموعه تکذیب می‌کند.

اینسایدر معروف AestheticGamer یا همان Dusk Golem مدعی است کپکام مدت‌ها است که روند ساخت بازی Resident Evil 9 را آغاز کرده‌است. به گفته وی این بازی از سال ۲۰۱۸ در دست توسعه قرار دارد. البته با توجه با اینکه تیم کوچکی از اعضا روی آن کار می‌کنند، این عنوان هنوز مراحل ابتدایی توسعه خود را سپری می‌کند و تا زمان انتشار و معرفی بازی چند سال باقی‌ مانده‌است. تاریخی که کپکام برای انتشار بازی برنامه‌ریزی کرده سال ۲۰۲۴ میلادی است. هدف از توسعه زود هنگام بازی فاصله کم میان تاریخ انتشار نسخه‌های مختلف است.

 

بازی Resident Evil Village در واقع نسخه هشتم از سری Resident Evil است که منتشر شده است  و داستانی جذاب اما ترسناک را روایت دارد. اما شایعاتی پیرامون نسخه بعدی منتشر شده که نشان می‌دهد بزودی باید شاهد انتشار نسخه بعدی باشیم.

 

Resident Evil Village ممکن است از نظر فنی “۸” به نام خود نداشته باشد، اما Capcom کاملاً روشن کرده است که این هشتمین ورودی اصلی شماره در این سری است. برای مبتدیان، بدیهی است که عدد رومی “VIII” را در لوگو خود دارد، در حالی که کپکام نیز در چند مورد اشاره نکرده است که این بازی به عنوان یک دنباله داستانی مستقیم برای Resident Evil 7 عمل می‌کند، این داستان قرار است ادامه یابد و در دنباله شماره اصلی دیگری به نتیجه برسد، اما به دنبال آن، Capcom ممکن است شروع به تصویب کنوانسیون های مختلف نامگذاری برای این مجموعه کند.

Dusk Golem (یا AestheticGamer) از اعضای مشهور Resident Evil اخیراً در توییتر خود اظهار داشت که Resident Evil 7، Village و ۹ مورد بعدی دارای یک داستان متصل هستند که دارای یک قوس اصلی در سراسر همه آنها. ظاهراً داستان سه گانه به طور جمعی ترسیم شده است، ظاهراً از آنجا که هر سه چرخه توسعه آنها بسیار به هم نزدیک بوده‌اند.

با این حال، Dusk Golem ادامه می‌دهد که Resident Evil 9 احتمالاً آخرین ورودی شماره اصلی این سری خواهد بود و Capcom یک کنوانسیون نامگذاری جدید را تصویب خواهد کرد. او گمان می‌کند که این کار در حال انجام است تا کپکام بیش از آن‌که مجبور باشد قوس‌های داستانی بزرگ‌تری را دربر بگیرد، بیش از آنکه برنامه ریزی کند قصه های متمرکز و خودمختاری را با یک بازی واحد تعریف می کند.

این البته اطلاعات تأیید نشده است و در مورد چیزهایی صحبت می کند که در آینده از بین می روند ، این بدان معناست که هنوز هیچ چیز سنگسار نشده است. Dusk Golem سابقه خوبی در زمینه افشا Resident Evil دارد و احتمالا حقیقت دارد.

Resident Evil Village در ۷ مه برای PS5 ، Xbox Series X / S ، PS4 ، Xbox One ، PC و Stadia منتشر می‌شود.