تحولات بازی Resident Evil 9‌

شایعه: بازی Resident Evil 9 جهان باز خواهد بود

افشاگر مشهور بازی‌های کپکام مدعی است که بازی Resident Evil 9‌ به‌صورت جهان باز (Open-World) طراحی شده است و وسیع‌ترین اثر این سری محبوب خواهد بود. کپکام به دنبال انجام آزمایش‌های تازه‌ای است و می‌خواهد ایده‌های تازه‌ای را به سری رزیدنت اویل تزریق کند تا این مجموعه پس از سال‌ها، همچنان حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد.

داسک گولم، اینسایدر و افشاگر مشهور بازی‌های ترسناک از جمله سایلنت هیل، شایعه تازه‌ای در مورد دنباله بازی Resident Evil Village مطرح کرده است. او ماه گذشته اعلام کرد که چراغ سبز ساخت سه پروژه جدید رزیدنت اویل صادر شده است. کپکام معمول آزمایش و خطا را روی سه پروژه پیاپی انجام می‌دهد. آنها به‌منظور تست و توسعه بیشتر RE Engine، عناوین رزیدنت اویل 7، ریمیک رزیدنت اویل 2 و دویل می کرای 5 را ساخته و منتشر کردند.

سه پروژه جهان‌ باز برای توسعه بیشتر موتور اختصاصی کپکام در نظر گرفته شده‌اند. اولین پروژه که بازی Dragon’s Dogma 2 بود که چند روز پیش منتشر شد. Resident Evil 9 بازی بعدی است و Monster Hunter Wilds نیز اثر سوم به‌حساب می‌آید که با همین فلسفه ساخته می‌شوند. موتور RE Engine البته چندان برای توسعه بازی‌های جهان‌باز طراحی نشده است. بازی عقیده اژدها 2 مشکلات و باگ‌های متعددی دارد و طبق گفته ژورنالیست‌ها، این شرکت ژاپنی از تمام توان موتور بازی‌سازی‌اش استفاده کرده است.

تحولات بازی Resident Evil 9‌

داسک گولم در ادامه افزود که کپکام نمی‌خواهد اساس و شالوده بازی رزیدنت اویل را تغییر دهد. این بازی همچنان یک اثر ترسناک با المان‌های بقا خواهد ماند و تنها نحوه تعامل با جهان آن آزاد خواهد شد. در صورتی که بازی رزیدنت اویل 9 در نهایت جهان باز باشد، همچنان حس و حال عناوین قبلی را خواهد داشت. هر چند توسعه این اثر با توجه به محدودیت‌های موتور بازی‌سازی کپکام، کار ساده‌ای نیست. این باعث شده تا توسعه این بازی بیش از هر اثر دیگر سری رزیدنت اویل طول بکشد.

شایعات حاکی از انتشار بازی Resident Evil 9‌ در سال آینده میلادی است. با توجه به اینکه ایتن وینترز دیگر شخصیت اصلی این سری نیست، کپکام می‌تواند قدم‌های جسورانه‌ای بردارد و دیگر نیازی به ساخت بازی‌ای با یک شخصیت و به‌صورت خطی ندارد. دادن آزادی عمل به بازی‌کنان این مجموعه می‌تواند مشکل‌ساز شود. هر چند بازی رزیدنت اویل 8 نشان داد که می‌توان شکلی از آزادی در تصمیم‌گیری را به گیمرها ارائه کرد، اما باید دید که متخصصان کپکام چطور از پس این چالش برمی‌آیند.