ادامه بازی God of War

کارگردان God of War از بازی شگفت‌انگیز بعدی می‌گوید

کوری بارلوگ (Cory Barlog) کارگردان بازی God of War در توییتر هیجان خود را در مورد بازی بعدی پلی‌استیشن با طرفداران به اشتراک گذاشت. بعد از به اتمام رسیدن حماسه اسکاندیناوی در بازی God of War Ragnarok استودیو سازنده این اثر، Santa Monica مشخص نکرد که قرار است این فرانچایز به چه سرانجامی برسد ولی بعد از مدتی استودیو سازنده بسته الحاقی Valhalla را منتشر کرد که در آن داستان کریتوس و اسکاندیناوی هم به اتمام رسید. این بازی در سال 2022 منتشر شد و کارگردان بازی خدای جنگ قبل از عرضه بازی به بازار اعلام کرد که پروژه دیگری هم از این استودیو در حال ساخت است.

تا زمان نگارش این خبر،‌ هیچ جزئیات و اطلاعاتی از این پروژه منتشر نشده اما در توییت جدیدی که بارلوگ منتشر کرده، به نظر می‌رسد کارگردان بازی God of War از روند ساخت این بازی بسیار راضی است. در این توییت، بارلوگ گفت که چند نسخه اولیه از بازی بعدی خود را در استودیو سانتا مونیکا دیده و واقعا تحت تاثیر قرار گرفته است. بارلوگ در مرحله اول از کسانی که در کنار هم روی این بازی کار می‌کنند تمجید کرد و گفت تیم توسعه‌دهنده این پروژه «بسیار تواناست».

بارلوگ در مورد ماهیت این بازی داستانی که در خود گنجانده است هیچ جزئیات بیشتری را به طرفداران ارائه نکرد. در توییت مذکور، بارلوگ گفت:

«جدیدا تونستم تو استودیو سانتا مونیکا به چیزایی که روشون کار می‌کردم یه نگاهی بندازم و این تیم واقعا نابغه است. خیلی از همکاری باهاشون خوشحالم.»

ادامه بازی God of War

هنوز استودیو به طور کامل اعلام نکرده که فرانچایز خدای جنگ چطور ادامه پیدا می‌کند اما با در نظر گرفتن مقدار محبوبیت کریتوس می‌توان گفت رها کردن این سری می‌تواند پتانسیل بازی God of War را هدر دهد. سری گاد آف وار محبوب‌ترین مورد پلی استیشن بوده و احتمالا تیم سانتا مونیکا در مقطعی به چند تیم تبدیل شده و به ساخت بازی‌های خود ادامه دهد. این استودیو جدیدا چند آگهی استخدام جدید منتشر کرد که در آن‌ها نکات جالبی دیده می‌شود.

در این اگهی‌ها آمده که استودیو به چند نفر برای طراحی مبارزات و نبردها نیاز دارد که باید شناخت خوبی از دو بازی God of War و خدای جنگ: رگناروک داشته باشند. بارلوگ قبلا اعلام کرده که بازی جدید با این سری در ارتباط نیست پس احتمالا با یک سری اورجینال جدید روبرو خواهیم شد. با این حال، وقتی صحبت از عنوانی می‌شود که بارلوگ در حال ساخت آن است، به نظر می‌رسد که این کارگردان مشهور در حال خلق چیزی کاملاً جدید بوده که طرفداران پلی استیشن قبلاً ندیده‌اند.