ریمیک بازی Uncharted: Drake’s Fortune

ریمیک بازی Uncharted: Drake’s Fortune در حال ساخت است

به تازگی شایعات و زمزمه‌های زیادی در رابطه با ساخت ریمیک بازی Uncharted: Drake’s Fortune (آنچارتد 1) شنیده می‌شود که سونی قصد دارد این فرنچایز محبوب و پرطرفدار خود را به دور مسابقات بازگرداند. اولین نسخه از مجموعه بازی آنچارتد در سال 2007 توسط استودیو ناتی‌داگ توسعه یافت و به صورت انحصاری روی پلی استیشن 3 عرضه شد؛ سپس به عنوان بخشی از اثر Uncharted: The Nathan Drake Collection حضور پیدا کرد و برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر گردید.

براساس شایعات منتشر شده، منبعی آگاه ادعا می‌کند که نسخه‌ای جدید از فرنچایز آنچارتد در دست توسعه قرار دارد. همچنین نیک بیکر و جان کلارک از جمله بنیان‌گذاران XboxEra اخیرا در پادکست تازه خود اعلام کردند که ریمیک نسخه اول سری بازی آنچارتد 1 برای پلی استیشن 5 در دست ساخت است. این دو فرد هیچ‌گونه تضمینی در رابطه با صحت این ادعا نداشتند، با این وجود این شایعه مورد توجه طرفداران زیادی قرار گرفته است.

بیکر و کلارک در ادامه پادکست خود به به دست آوردن اطلاعاتی به صورت مستقل مبنی بر درست بودن این شایعه اشاره کردند. تقریبا با توجه به سابقه بیکر می‌توان گفت اکثریت ادعاهای این افشاکننده درست از آب درآمده و او اغلب عناوینی که قرار بود در مراسم State of Play پلی استیشن رونمایی شوند را فاش کرد.

بیکر در رابطه با اطلاعاتی که به دست آورده می‌گوید که هنوز مشخص نیست که چه استودیویی قصد دارد این بازسازی را برعهده بگیرد و در حال حاضر هیچ‌گونه اطلاعاتی در این‌باره وجود ندارد. باید در آینده ببینیم که استودیو سازنده یعنی ناتی‌داگ این مسئولیت را برعهده می‌گیرد یا این‌که استودیوی Bluepoint Games (که مجموعه Uncharted: The Nathan Drake را توسعه داد) این وظیفه را عهده‌دار می‌شود.

ریمیک بازی Uncharted: Drake’s Fortune

در حالی که سال گذشته نیل دراکمن، کارگردان فرنچایزهای لست آو آس و آنچارتد اعلام کرده بود کار سونی و استودیو با مجموعه آنچارتد تمام شده، اما این اطلاعات می‌تواند امیدی در دل طرفداران ایجاد کند. همچنین ناتی‌داگ در آگهی استخدامی اعلام کرد که نیاز به افرادی دارد تا تیم‌هایی برای ساخت عناوین خود به خصوص آنچارتد تشکیل دهد. از آنجایی که سونی توانسته عناوینی همچون Demon’s Souls، Shadow of the Colossus و Ratchet & Clank را در سال‌های اخیر بازسازی کند، در نتیجه، شنیدن این‌که بازی Uncharted: Drake’s Fortune ممکن است بازسازی بعدی این شرکت غول بازی‌سازی باشد؛ امری کاملا منطقی است.

ناگفته نماند که فرنچایز آنچارتد بعد از عرضه Uncharted: The Lost Legacy در سال 2017 وارد سکوت خبری بزرگی شد و با در نظر گرفتن همین موضوع، پلی استیشن ممکن است بخواهد این فرنچایز را به شکلی بزرگ‌تر بازگرداند و اولین گام را با بازسازی نسخه اول آنچارتد بردارد. هنوز هیچ اطلاعاتی به صورت رسمی از خود شرکت سونی منتشر نشده و باید در ماه‌های آینده منتظر اخبار تازه‌ای باشیم.