بازی Call of Duty Gulf War جهان باز می شود

کمپین داستانی کالاف دیوتی برای اولین بار جهان باز خواهد شد

کمپین داستانی کالاف دیوتی جدید طبق گزارش رسمی تام هندرسون، تغییر اساسی خواهد داشت. این مجموعه بازی برای اولین بار قرار است پا به دنیای جهان باز بگذارد و از مراحل خطی دست بردارد. بازی Call of Duty Black Ops Gulf War قرار است اواخر سال 2024 منتشر شود و استودیو Treyarch ترجیح داده تا یک دنیای وسیع و آزاد را پیش روی مخاطبان بگذارد و از یک کمپین داستانی کوتاه چند مرحله‌ای دوری کند.

ساختار بازی Modern Warfare III به نوعی آزادی عمل بیشتری به بازی‌کننده می‌داد. مراحل آن یک حالت نیمه جهان‌باز داشتند که البته فرمول چندان جذابی نبود. انتقادها از بازی مدرن وارفر 3 به حدی بود که کریستوفر جاج در مراسم گیم اواردز نیز کمپین داستانی را به باد تمسخر گرفت. در نتیجه ورود به دنیای جهان باز با چنین فرمول ضعیفی، خبر خوشایندی نخواهد بود. اما جهان آزاد و باز بازی Call of Duty Golf War چطور طراحی شده است؟

تام هندرسون مدعی است که بازی کالاف دیوتی جدید یک راهنمای نقشه مشابه Far Cry خواهد داشت. تابه‌حال نمونه این نقشه‌ها در دنیای بازی‌های ندای وظیفه دیده نشده است. گیمرها می‌توانند از وسایل نقلیه برای جابه‌جایی در نقشه استفاده کنند. سیستم فست تراول یا جابه‌جایی نیز سریع طراحی شده تا بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن به نقطه بعدی رسید. به عبارت دیگر، نقشه اصلی بازی بسیار وسیع است و به‌سادگی نمی‌توان در آن جابه‌جا شد.

بازی Call of Duty Gulf War جهان باز خواهد بود

اگرچه جهان بازی جدید به‌نوعی آزاد طراحی شده، اما ساختار مراحل همچنان خطی است. در واقع بازی‌کنان یک سری مراحل خطی را داخل یک محیط آزاد طی خواهند کرد. برای نمونه ساختار مراحل بازی Red Dead Redemption 2 نیز خطی است. اگر از مسیر منحرف شوید، مأموریت شکست خواهد خورد. نمونه آن را در Call of Duty جدید خواهیم دید. گفتنی است تعدادی مراحل خطی وجود دارد و به نظر یک سری مأموریت‌های فرعی نیز طراحی شده باشد.

استودیو Raven Software توسعه کمپین داستانی بازی Call of Duty Golf War را بر عهده دارد. استودیو Treyarch تنها بخش چندنفره و زامبی را طراحی کرده است. معمولاً طراحی کمپین‌های داستانی به استودیو Raven سپرده نمی‌شود و آنها مسئول پشتیبانی از بازی وارزون هستند. تام هندرسون در ادامه افزود که شخصیت‌های مجموعه بلک آپس مانند آدلر برمی‌گردند و بخشی از تیم شما خواهند بود. اکتیویژن یک کالاف دیوتی دیگر با اسم رمز Saturn در دست ساخت دارد و قرار است کمپین داستانی آن هم جهان‌باز باشد و نقشه وسیع آن چند اقلیم متفاوت خواهد داشت.

بازی جدید کالاف دیوتی بلک آپس به جنگ خلیج فارس با رژیم صدام حسین می‌پردازد و قرار است در اکتبر 2024 منتشر شود. این بازی ششمین شماره از مجموعه بلک آپس خواهد بود.