پشتیبانی از کنترلر پیشرفته DualSense Edge در به روز رسانی جدید PS5 نسخه 6.50 اضافه شد

به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید سیستم  عامل پلی‌استیشن 5 اکنون با حجم تقریبی 1 گیگابایت برای دانلود در دسترس است. آپدیت جدید، نرم افزار مورد نیاز کنترلرهای DualSense Edge را قبل از عرضه رسمی به کنسول اضافه می کند.

در3 بهمن سال جاری، سونی به طور رسمی DualSense Edge را عرضه می کند، اولین کنترلر حرفه ای که توسط خود شرکت برای پلی استیشن طراحی شده است. این کنترلر جدید با قیمت 199.99 دلار، بازیکنان حرفه ای کنسول ps5 را هدف قرار می دهد که به گزینه های بیشتری برای سفارشی کردن کنترلر پلی استیشن 5 خود نیاز دارند.

اگر می‌خواهید در هنگام خریدن این کنترلر بتوانید از این کنترلر استفاده کنید، باید سیستم عامل کنسول خود را به جدیدترین ورژن به‌روزرسانی کنید، در غیر این صورت ممکن است کنترلر جدید شما با کنسول همگام نشود.

جدا از اضافه شدن پشتیبانی از DualSense Edge، به روز رسانی جدید همچنین عملکرد نرم افزار سیستم PS5 را به طور کلی بهبود می بخشد.

اگر منتظر ادغام Discord برای کنسول‌های پلی‌استیشن هستید، باید منتظر به‌روزرسانی نسخه 7.0 سیستم عامل  در مارس 2023  باشید.

امسال برای طرفداران پلی استیشن 5 هیجان انگیز خواهد بود. جدا از عناوین انحصاری پیش بینی شده زیادی که عرضه می شود، این کنسول امسال هم مشابه VR خود را دریافت خواهد کرد و PSVR 2 به زودی از راه می رسد. همچنین یک باندل جدید برای پلی استیشن 5 شامل دو کنترلر به زودی وارد بازار می شود.

شایعاتی در مورد نسخه جدید پلی استیشن 5 با سیستم خنک کننده بهتر و همچنین وزن سبک تر نیز مدتی است که به گوش می رسد، اما معلوم نیست چه زمانی می توانیم انتظار داشته باشیم سونی در مورد آینده کنسول جدید خود صحبت کند.