تمسخر ظاهر کنسول PlayStation 5 Slim

شرکت سونی پس از انبوهی از گزارش‌ها و شایعات از کنسول PS5 Slim رونمایی کرد. طرفداران انتظار داشتند که معرفی کنسول در طی یک مراسم بزرگ انجام شود، اما یک مطلب مطبوعاتی برای رونمایی از مدل تازه پلی استیشن 5 کافی بود. مدل جدید به‌آرامی جانشین PS5 اولیه خواهد شد و تولید مدل‌های قبلی متوقف می‌شود. کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از انتشار تصاویر به تمسخر ظاهر کنسول جدید پرداختند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

مدتی پیش ویدیویی از PS5 Slim فاش شد که بسیاری آن را بی‌اساس خواندند. معرفی مدل جدید نشان داد که ویدیو واقعی بوده است و همان طرحی که طرفداران از آن هراس داشتند نهایی شده است. علاوه بر انتقاد از طراحی کنسول، تصمیم اقتصادی برای به فروش رساندن استند عمودی با قیمت سی دلار و افزایش قیمت مدل استاندارد نیز موردپسند قرار نگرفت و عصبانیت و ناراحتی گیمرها را به همراه داشت.

افراد مشهوری در حوزه بازی شروع به تمسخر و شوخی کردن با ظاهر PS5 Slim گرفته‌اند. مدل اسلیم تفاوت ظاهری خاصی با مدل پایه ندارد. همچنین یک شکاف ایجادشده که به‌منظور جدا کردن درایو نوری ایجاد شده است. اندازه کلی کنسول نیز اندکی کوچک‌تر است. صفحه توییتر Hard Drive با انتشار تصویری نشان داد که شکاف ایجادشده در ظاهر کنسول به‌مثابه خط ریش مرتب‌شده می‌ماند و همچنین آن پایه قرارداده‌شده به‌عنوان استند حالت افقی نیز مثل خلال دندان است. این شکاف باعث می‌شود تا پلیت‌های قبلی کنسول رسما غیرقابل استفاده شوند.

 

 

انتقاد از ظاهر PS5 Slim

بیشترین انتقادات و توجهات به استند حالت افقی PS5 جلب شده است. به نظر می‌رسد که یک تکه پلاستیک زیر کنسول قرار داده شده است تا دستگاه کج نشود. مانند زمانی که یک پایه میز یا صندلی لنگ بزند و شما یک تکه چوب زیر آن قرار دهید تا تراز شود. یکی از کاربرها نوشت که این تکه پلاستیک زیر کنسول همان استودیو Insomniac Games سازنده مارول اسپایدرمن است که یک‌تنه سونی را پایدار نگه‌داشته است. فرد دیگری هم این استند را به اسب Radhan از بازی الدن رینگ تشبیه کرد. حتی خبرنگارهای معروف هم به انتقاد و تمسخر این استند عجیب پرداختند. نکته عجیب غلط املایی در بنر تبلیغاتی کنسول است که مورد تمسخر قرار گرفت.

نکته ترسناک آن است که اگر نخواهید درایو نوری را تهیه کنید و آن را از کنسول جدا کنید، باید حتماً آن را به‌صورت افقی قرار دهید. اگر می‌خواهید کنسول را به‌صورت عمودی قرار دهید، باید 30 دلار بیشتر برای استند عمودی هزینه کنید. این استند در مدل اصلی داخل جعبه قرار داشت. قرار دادن کنسول به‌صورت افقی ظاهر جالبی ندارد و به‌خصوص با آن تکه پلاستیک که از آن خارج می‌شود. از آنجایی که PS5 Slim به مرور زمان جایگزین مدل قبلی می‌شود، آنگاه باید سیاست قیمت‌گذاری سونی ساخت. مدل دیجیتال پنجاه دلار گران شده است و همچنین سی‌ دلار هم برای استند عمودی باید هزینه کنید. نظر شما چیست؟ آیا از ظاهر پلی استیشن 5 اسلیم رضایت دارید؟