شایعه: مدل جدید پلی استیشن ۵ در رویداد بعدی سونی رونمایی می‌شود

مطابق ادعای اینسایدر معروف، نیک بیکر (Nick Baker) مدل جدید پلی استیشن ۵ که در واقع همان نسخه اسلیم با دیسک درایو جداشونده است، در رویداد بعدی پلی استیشن رونمایی می‌شود. ظاهرا سونی قصد برگزاری یک رویداد دیگر در مرداد را دارد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

تقریبا از یک سال پیش شایعات زیادی درباره نسخه جدید کنسول PS5 در فضای مجازی در حال گردش بود. ایسایدرهای زیادی بارها روی عرضه مدل جدید تاکید کردند و ویژگی‌های مختلفی برای آن معرفی کردند. از پلی استیشن ۵ پرو گرفته تا پلی استیشن ۵ اسلیم و ورژن جدید که طراحی متفاوت‌ دارد و دیسک درایو آن جدا می‌شود. در جریان جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) از شرکت مایکروسافت، تحلیلگر این کمپانی ادعا کرد که سونی مدل جدید کنسول خود را پیش از پایان سال میلادی جاری و با قیمت ۴۰۰ دلار روانه بازار می‌کند. پس از افشای این ادعا، اینسایدرها گفتند که منظور مایکروسافت همان کنسول پلی استیشن ۵ اسلیم است.

حال و برای چندمین بار، آقای نیک بیکر (Nick Baker)، میزبان پادکست Xbox Era در توئیتر خود نوشت که شرکت سونی قصد دارد از مدل جدید پلی استیشن ۵ در رویداد بعدی خود رونمایی کند. این رویداد که هنوز برگزاری آن به صورت رسمی تایید نشده، ظاهرا در مرداد برگزار می‌شود. آقای بیکر معتقد است شاید سونی حتی زودتر از رویداد بعدی از این کنسول رونمایی کند تا بتواند با موج منفی‌ای که پیروزی مایکروسافت در دادگاه برای آن‌ها ایجاد کرده است، مقابله کند.

مسلما بارها و بارها برنامه ریزی شرکت‌ها بسته به شرایط تغییر می‌کند و سونی نیز از این قاعده مستثنا نیست. با توجه به حجم شایعات و همبستگی که اطلاعات لیکرها با یکدیگر دارد، بعید به نظر می‌رسد سونی قصد عرضه مدل جدید را نداشته باشد، تنها باید دید چه زمانی تصمیم به اجرای آن می‌گیرد.