محبوب ترین بازی های پلی استیشن در سال 2023 مشخص شد

محبوب ترین بازی های پلی استیشن در سال 2023 رسماً اعلام شد. فهرست رسمی نشان می‌دهد که کدام بازی‌ها در چه کشورهایی بیش از هر بازی دیگری تجربه شده‌اند و محبوبیت بیشتری داشته‌اند. بازی Call of Duty Modern Warfare 3 علی‌رغم ایرادات و انتقادات فراوان هنگام انتشار توانسته به سومین بازی محبوب پلتفرم پلی استیشن تبدیل شود. نکته قابل‌توجه آن است که هیچ‌کدام از عناوین انحصاری سونی در این فهرست حضور ندارند.

در ابتدا باید به محبوب ترین بازی های پلی استیشن در ایالات متحده آمریکا اشاره کرد. بازی Fortnite در جایگاه اول قرار دارد. پس از آن نیز کالاف دیوتی و سپس GTA V دیده می‌شوند. بازی FIFA 23 به‌طور کل در کشورهای اروپایی محبوبیت داشته و اکثر گیمرهای اروپایی مشغول شبیه‌ساز فوتبال الکترونیک آرتز بوده‌اند. این نشان از محبوبیت ورزش فوتبال و همچنین مجموعه بازی فیفا دارد. محبوب‌ترین بازی پلتفرم پلی‌استیشن در انگلستان نیز فورتنایت بوده است و پس از آن فیفا و کالاف دیوتی در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

محبوب ترین بازی های پلی استیشن در 2023

هیچ‌کدام از بازی‌های انحصاری سونی در هیچ کشوری جزو سه بازی محبوب به‌حساب نیامده‌اند. بازی GTA V که حدود ده سال پیش منتشر شد، همچنان محبوبیت زیادی دارد و گیمرهای پلی‌استیشن علاقه زیادی به آن دارند. سونی بیشترین بازی‌های تجربه شده در منطقه خاورمیانه را هم اعلام کرده است. تنها آمار دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده عربی اعلام شده‌اند. فورتنایت و فیفا 23 دو بازی محبوب مشترک این دو کشور بوده‌اند.

محبوب‌ترین بازی‌های آمریکا:

  1. Fortnite
  2. Call of Duty
  3. GTA V

محبوب‌ترین بازی‌های انگلستان:

  1. Fortnite
  2. FIFA 23
  3. Call of Duty

فهرست محبوب ترین بازی های پلی استیشن در سال 2023 نشان می‌دهد که فورتنایت در هر کشور از جهان طرفداران پر و پا قرصی دارد. این بازی آنلاین سال پرشوری را پشت سر گذاشت. علاوه بر آنکه نقشه اصلی به بازی برگشت، سه بازی فرعی از جمله لگو فورتنایت در دسترس قرار گرفتند. در عین حال کالاف دیوتی علی‌رغم انتقادات همچنان از محبوب‌ترین بازی‌ها است و هیچ شوتر آنلاین یا رقابتی دیگری نتوانسته حتی در بدترین سال نیز، جای آن را پر کند.

بازی های تک‌نفره و داستانی در فهرست‌های اعلام‌شده دیده نمی‌شوند. این بازی‌ها به‌سختی می‌توانند از لحاظ بازی‌کننده آنلاین با عناوین لایو سرویس رقابت کنند. فاینال فانتزی 16 و مارول اسپایدرمن 2 جزو عناوین انحصاری سونی بودند که هیچ‌کدام حالت آنلاین نداشتند. این باعث شده تا بازی‌های انحصاری امسال، جایی در میان عناوین محبوب نداشته باشند.