همکاری سونی با لاجیتک برای طراحی لوازم جانبی کنترلر Access

سونی با انتشار یک ویدیو جدید در وبسایت پلی استیشن بلاگ، از جزئیات و همچنین لوازم جانبی کنترلر Access رونمایی کرد. شرکت لاجیتک وظیفه تولید این لوازم جانبی را بر عهده دارد و با سونی در طراحی این لوازم همکاری می‌کند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

در جریان رویداد پلی استیشن شوکیس بود که شرکت سونی از جدیدترین لوازم جانبی خود برای پلی استیشن ۵ رونمایی کرد. بر خلاف سایر لوازم جانبی که معمولا بیشتر حکم وسایل لوکس و بعضا غیر ضروری را دارند، این وسیله با هدف آسان‌تر کردن تجربه بازی برای افراد با ناتوانی‌های جسمی طراحی شده است. کنترلر Access با یک طراحی خاص و منحصر به فرد قرار است پیش از پایان سال میلادی جاری روانه بازار شود. پس از رونمایی از کنترلر، اطلاعات دیگری از آن منتشر نشد و سونی چندان به آن نپرداخت. اخیرا ناشر ژاپنی در وبسایت پلی استیشن بلاگ ویدیویی جدیدی از جزئیات طراحی این کنترلر منتشر کرده و همچنین از چندین لوازم جانبی جدید برای آن رونمایی کرد.

شرکت لاجیتک با سونی در طراحی و ساخت لوازم جانبی کنترلر Access مشارکت می‌کند. این وسیله جانبی که «کیت گیمینگ تطبیقی» نام دارد با هدف ارتقا کاربرد و قابلیت‌های کنترلر روانه بازار می‌شود. این کیت ژانویه سال میلادی آینده و با قیمت ۸۰ دلار روانه بازار می‌شود. Access به تنهایی دارای نوزده دکمه قابل تعویض است. سه سری مختلف برای هندل بازی نیز در پک کنترلر وجود دارند تا خریداران بتوانند آن را مطابق میل خود شخصی سازی کنند. قیمت کنترلر ۹۰ دلار است. رویکرد جدید سازندگان مبنی بر حمایت از جامعه مخاطبان معلول بدون شک یکی از بهترین ترندهای چند سال اخیر است و حمایت شرکت بزرگی همچون سونی بدون شک ارزشمند است.

Access Controller پانزدهم آذر ماه (ششم دسامبر) در سراسر دنیا عرضه می‌شود.