ادامه‌ی سیاست انتشار دیرهنگام بازی پلی استیشن برای کامپیوتر

هدف سونی از انتشار بازی پلی استیشن برای کامپیوتر مشخص شد

هرمن هولست، مدیرعامل جدید سرگرمی‌های تعاملی سونی در طی اجلاس تازه‌ای به سیاست آنها در قبال انتشار بازی پلی استیشن برای کامپیوتر اشاره کرد. هولست معتقد است که بازی‌های لایو سرویس و آنلاین باید هم‌زمان برای PS5 و کامپیوتر منتشر شوند. وی در ادامه گفت که هدف از انتشار بازی داستانی پلی استیشن برای PC، مجاب کردن بازی‌کنان به خرید کنسول برای تجربه دنباله آن بازی داستانی است.

هولست اذعان کرد که تغییر مدیرعامل هیچ تغییری در سیاست انتشار بازی پلی استیشن برای کامپیوتر ایجاد نمی‌کند. به عبارت دیگر، بازی‌های داستانی به‌طور هم‌زمان برای PS5 و PC منتشر نخواهند شد. هدف سونی نیز از انتشار این بازی‌ها برای پلتفرم رایانه فاش شد. مدیرعامل سرگرمی‌های تعاملی سونی معتقد است که این سیاست باعث می‌شود تا پی‌سی گیمرها به خرید کنسول پلی‌استیشن مجاب شوند.

موفقیت بازی Helldivers 2 و فروش بیش از دوازده میلیون نسخه باعث شده تا سونی، تغییری در سیاست انتشار بازی لایو سرویس برای کامپیوتر ایجاد نکند. در عین حال آنها معتقدند که با انتشار بازی‌هایی مانند God of War و چشاندن مزه‌ی آنها به پی‌سی گیمرها، باعث می‌شود تا این افراد تصمیم به خرید پلی‌استیشن 5 بگیرند و دنباله این بازی‌ها را روی کنسول سونی ادامه دهند. او اعلام کرد که سریال‌هایی مانند لست آو آس نیز با هدف افزایش فروش کنسول پلی‌استیشن و حمایت از اکوسیستم بازی سونی ساخته می‌شوند.

ادامه‌ی سیاست انتشار دیرهنگام بازی پلی استیشن برای کامپیوتر

مدیرعامل جدید پلی‌استیشن در مورد سیاست این شرکت در قبال بازی‌ کامپیوتر گفت: «ما مجموعه بازی‌های بزرگمان را به مخاطبان جدید معرفی می‌کنیم و افرادی را پیدا می‌کنیم که به تجربه دنباله بازی در پلتفرم پلی‌استیشن علاقه‌مند می‌شوند. ما امیدواریم که افراد تازه‌ای را به پلتفرم پلی‌استیشن بکشانیم. این فلسفه‌ی کاری در مورد اقتباس‌های تلویزیونی و سینمایی هم صدق می‌کند. سریال لست او آس و فیلم گرن توریسمو، بازی‌کنان بیشتری را به سمت پلی‌استیشن می‌کشاند.»

هرمن هولست در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که سونی به دنبال کاهش هزینه‌های تولید بازی است. آنها ممکن است با یک سری توسعه‌دهنده در خارج استودیوهای پلی‌استیشن همکاری کنند. پی‌سی گیمرها در عین حال چندان از صحبت‌های مدیرعامل پلی‌استیشن استقبال نکردند. آنها معتقدند که خرید یک دستگاه پانصد دلاری ضعیف‌تر از پی‌سی صرفاً برای تجربه دنباله‌ی یک اثر منطقی نیست و آنها با چنین سیاستی برای خرید کنسول PS5 تهییج نخواهند شد.

تعدادی از کاربران توییتر معتقدند که چنین سیاستی به نفع هیچ‌کس نخواهد بود. در واقع سونی اگر به دنبال فروش بیشتر بازی‌ها است، بهتر است پشتیبانی بهتری از پلتفرم پی‌سی انجام دهد و به فکر جذب آنها به پلتفرم پلی‌استیشن نباشد.