موفقیت‌های EA با شبیه‌ ساز فوتبالی‌اش همچنان ادامه دارد

بازی FC 24 همزمان با برگزاری مسابقات یورو به گیم پس اضافه شد

 

بازی فوتبالی و محبوب FC 24 روز گذشته به طور رسمی به سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس اضافه شد. این بازی همزمان با مسابقات یورو و مرحله‌ی بعدی اضافه شده است و بازی‌کنان می‌توانند بدون نیاز به خرید اثر، بخش مسابقات جام ملت‌های اروپا را تجربه کنند. بعید است که زمان‌بندی این همکاری EA و مایکروسافت و همزمانی آن با مسابقات کوپا و مرحله حذفی یورو، اتفاقی بوده باشد؛ چرا که هر دوی آن‌ها جزو بزرگترین رویدادهای فوتبالی در دنیا هستند.

EA Sports FC 24 جدیدترین نسخه از بازی‌های شبیه‌ساز فوتبالی EA است که سابقا با نام FIFA شناخته می‌شد. این عنوان، اولین بار در سپتامبر 2023 منتشر شده بود و هنوز هم بعد از گذشت تقریبا یک سال، جزو بازی‌های پرفروش چارت‌های هفتگی است. حالا، دارندگان اشتراک Game Pass Ultimate می‌توانند از طریق EA Play این بازی را رایگان تجربه کنند. مشترکین سرویس مذکور، می‌توانند FC 24 را بر روی کنسول‌های ایکس باکس، رایانه‌های شخصی و از طریق کلاود تجربه کنند.

 

موفقیت‌های EA با شبیه‌ ساز فوتبالی‌اش همچنان ادامه دارد

 

FC 24، اولین نسخه این سری بعد از قطع همکاری الکترونیک آرتز با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بود. علی‌رغم نگرانی در مورد تغییر نام بازی و آسیب خوردن برند آن، اما FC 24 توانست روند خوب تجاری نسخه‌های پیشین را ادامه دهد. یکی از دلایل آن هم به این موضوع بر می‌گردد که EA همچنان صاحب لایسنس بسیاری از تیم‌های مطرح و استادیوم‌های مشهور است که قراردادهایشان ارتباطی با فیفا ندارد.

FC 24 همچنین لایسنس مسابقات یورو 2024 را هم دارد و بازیکنان می‌توانند تا این تورنومنت را برای خود شبیه‌سازی کرده و جام را برنده شوند.

طبق گزارشی، فیفا از کمپانی الکترونیک آرتز خواسته بود تا برای هر دوره چهار ساله که این شرکت از نام FIFA استفاده می‌کند، مبلغ یک میلیارد دلار را به فدراسیون جهانی بپردازد. طبیعتا این مبلغ برای EA بیش از حد بالا بود و همین موضوع موجب شد تا آن‌ها، تمام همکاری‌هایشان را با این نهاد قطع کنند.

حالا و طبق شایعات جدید، فیفا شریک جدیدی پیدا کرده که قرار است یک سری بازی فوتبالی جدید با نام آن‌ها توسعه دهد. طبق برخی از همین شایعه‌ها، استودیو مورد نظر، 2K است که سابقه درخشانی در ساخت بازی‌های ورزشی دارد.

جیانی اینفانتینیو، رئیس فیفا، اخیرا در مصاحبه‌ای گفت: «وقتی مردم (یک بازی) شبیه‌ ساز فوتبالی را بازی می‌کنند، فیفا را بازی می‌کنند، نمی‌توان نام آن را چیز دیگری گذاشت.» وی افزود: «ما شرکای جدیدی داریم و بازی جدیدی هم توسعه می‌دهیم، بدیهی است که (این بازی) مانند هر کاری که تا به حال کرده‌ایم، بهترین خواهد بود. پس برای بازی جدید FIFA آماده شوید.»