رونمایی از جانشین Nintendo Switch

زمان معرفی کنسول جدید نینتندو رسماً اعلام شد

شونتارو فوروکاوا، مدیر شرکت نینتندو در کنفرانس مالی اخیر از معرفی کنسول جدید در ادامه‌ی سال مالی خبر داد. وی از برگزاری کنفرانس نینتندو دایرکت در ماه ژوئن خبر داد، اما کنفرانس جدید روی بازی‌های نینتندو سوییچ متمرکز است و قرار نیست معرفی کنسول جدید در این رویداد صورت گیرد. این اولین بار است که نینتندو به طور رسمی از جانشین نینتندو سوییچ صحبت می‌کند.

مدیر نینتندو در مورد کنسول جدید گفت: «من فوروکاوا هستم، مدیر نینتندو. ما در طی سال مالی جاری، جانشین نینتندو سوییچ را معرفی خواهیم کرد. حدود 9‌ سال از زمانی که اولین بار در مارس 2015 از نینتندو سوییچ خبر دادیم می‌گذرد. ما در ماه ژوئن امسال یک نینتندو دایرکت جدید خواهیم داشت و از بازی‌های سوییچ برای نیمه دوم سال 2024 رونمایی می‌کنیم. لطفاً به یاد داشته باشید که در این مراسم از جانشین این کنسول صحبتی نخواهیم کرد.»

نینتندو در کنفرانس مالی اخیر اعلام کرد که 15.7 میلیون کنسول نینتندو سوییچ دیگر فروخته است. آنها انتظار فروش 15.5 میلیون دستگاه را داشتند و نتایج از سطح انتظار آنها بیشتر بوده است. میزان فروش کل کنسول سوییچ تا امروز به 141.32 میلیون دستگاه رسیده است. نینتندو انتظار دارد که میزان فروش کنسول در طی ماه آینده حدود چهارده درصد افت کرد و به 13.5 میلیون دستگاه برسد. در صورتی که روند فعلی ادامه پیدا کند، احتمال آنکه رکورد فروش کنسول نینتندو دی‌اس و پلی‌استیشن 2 شکسته شود وجود دارد.

رونمایی از جانشین نینتندو سوییچ

مدیر نینتندو مشخص نکرد که کنسول جدید چه زمانی معرفی می‌شود. باید خاطر نشان کرد که سال مالی تا پایان مارس 2025 ادامه دارد. در نتیجه احتمال آنکه جانشین نینتندو سوییچ امسال یعنی 2024 معرفی شود، ضعیف است. با این حساب دستگاه گیمینگ هیبرید بعدی نینتندو قطعاً در سال 2025 عرضه می‌شود و شایعات و گزارش‌های قبلی مبنی بر تأخیر عرضه کنسول درست بوده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که سخت‌افزار کنسول جدید نینتندو مشابه نسل هشتم کنسول‌ها خواهد بود. هر چند امکان استفاده از DLSS وجود دارد و در نتیجه سرعت فریم در بازی‌ها افزایش پیدا می‌کند. کنسول همچنان حالت هیبرید دارد و صفحه‌نمایش آن بزرگ‌تر خواهد بود. جوی‌کان‌ها یا دسته بازی به شکل مغناطیسی متصل می‌شوند و حالت طراحی ریلی حذف شده است. صحبت‌هایی از اجرای تمامی بازی‌های نینتندو سوییچ مطرح شده است. هر چند شایعاتی نشان می‌دهند که قابلیت Backward Compatibility محدود خواهد بود.

نینتندو سعی کرده تا کنسول جدید برای اجرای بازی‌های شخص ثالث و استودیوهای خارجی کاراتر باشد. احتمال آنکه کالاف دیوتی پس از مدت‌ها به کنسول نینتندو برگردد وجود دارد. در عین حال کیفیت بازی‌های انحصاری نینتندو نیز پیشرفت چشم‌گیری خواهند داشت. منتظر رونمایی از جانشین نینتندو سوییچ در ادامه‌ی سال شمسی (تا پایان 1403) باشید.