بازی‌های جدید God of War

چندین بازی God of War در حال ساخت هستند

گزارش تازه‌ای نشان داد که چندین بازی God of War جدید در حال ساخت هستند. این اطلاعات از سوی فردی فاش شده که پورت کامپیوتر بازی Ghost of Tsushima را به درستی لو داد. پلی‌استیشن برای ساخت چند بازی جدید خدای جنگ آماده می‌شود و این مجموعه بازی قرار است رشد قابل توجهی در طی سالهای آینده پیدا کند.

افشاگر معروف مدعی است که استودیو سانتا مونیکا تنها توسعه‌دهنده‌ای نیست که روی بازی‌های جدید God of War کار می‌کند. البته او اشاره‌ای به اسم استودیوها نکرد و باید منتظر اطلاعات رسمی ماند. آگهی‌های استخدامی اخیر نشان دادند که استودیو سانتا مونیکا به دنبال ساخت اثر بباعدی است. پایان بازی God of War Ragnarok هم به شکلی است که مخاطب را آماده یک بازی دیگر می‌کند. گزارش‌ها نشان می‌دهند که کار روی بازی بزرگ خدای جنگ آغاز شده است.

در مورد بازی‌های دیگر اما تنها می‌توان به گمانه‌زنی پرداخت. شایعاتی در مورد انتشار بازی مستقل با محوریت آترئوس مطرح شده است. پلی‌استیشن بازی مشابهی را برای شخصیت مایلز مورالس به نام Marvel’s Spider-Man Miles Morales منتشر کرد. احتمال آنکه بازی کوتاه خدای جنگ با محوریت آترئوس ساخته شود وجود دارد. البته این اطلاعات تایید نشده‌اند و در حد یک شایعه خام هستند. در حال حاضر تنها می‌دانیم که چند بازی از مجموعه خدای جنگ در دستور کار سونی قرار گرفته‌اند.

بازی‌های جدید God of War

شایعات قبلی نشان داد که ریمستر یا ریمیک سه گانه God of War در حال ساخت است. شرکت سونی به انتشار ریمستر و ریمیک آثار دو دهه اخیر رو آورده است. طبق گزارش‌ تازه‌ای، تعداد ریمستر و ریمیک آثار پلی‌استیشن در طی سال جاری میلادی افزایش پیدا خواهد کرد. سونی به دنبال بازیابی و ارائه آثار مهم برای مالکان پلی‌استیشن 5 است. آنها حتی با سازنده امولاتور PS2 تماس گرفته‌اند و با همکاری آنها، بازی‌های بیشتری را برای کنسول PS پورت خواهند کرد. در نهایت شایعه اخیر را به این شکل می‌توان خلاصه کرد:

  • ریمستر/ریمیک سه گانه خدای جنگ
  • بازی مستقل بر اساس شخصیت آترئوس
  • بازی بعدی مجموعه خدای جنگ

نسخه کامپیوتر God of War Ragnarok می‌توان پروژه بعدی باشد. استودیو Nixxes Software، سخت مشغول توسعه بازی‌های پلی استیشن برای رایانه است. گفته می‌شود که استودیو سانتا مونیکا حدود یک سال است روی یک پروژه معرفی‌نشده کار می‌کند. گزارش‌های مختلف نیز نشان داده که بازی خدای جنگ: رگناروک در پایان سال 2024 راهی پلتفرم PC می‌شود.

استودیو سانتا مونیکا علاوه بر پروژه‌های مرتبط با خدای جنگ، کار روی یک مجموعه تازه را آغاز کرده است. این بازی جدید تحت هدایت کوری بارلوگ ساخته می‌شود و یک اثر کاملا جدید است. پروژه‌های جدید احتمالا تا سال پایانی نسل نهم و حتی شروع نسل بعدی آماده نشوند.