ساخت بازی‌های لایو سرویس دوبرابر خواهد شد

شرکت EA : گیمرها درخواست بازی‌های لایو سرویس بیشتری دارند

بنا به درخواست کاربران، شرکت EA قصد دارد عناوین لایو سرویس بیش‌تری را روانه بازار کند و طرفداران خود را پیش از پیش راضی نگه دارد. براساس اقدامی غیر منتظره شرکت EA در سال گذشته تعداد زیادی از کارکنان خودش را اخراج کرده و این اقدام چالشی بزرگ به وجود آورده است. بسیاری از شرکت‌ها از این کمپانی بزرگ الگوبرداری کردند و موجب اخراج انبوهی از کارکنان خودشان شدند و این اقدام غیرمنتظره موجب کنسل شدن بسیاری از بازی‌ها گردید.حال بعد از انجام این عمل، گیمرها از این شرکت درخواست ارائه بازی‌های لایو سرویس بیش‌تری را کرده‌اند و حال باید ببینیم این کمپانی بزرگ و شناخته شده چه عملی انجام خواهد داد.

این موضوع در حالی اهمیت دارد که اغلب بازی‌های لایو سرویس در برابر عناوین تک‌نفره شکست خورده‌اند که برای مثال می‌توان به بازی ناموفق Suicide Squad اشاره کرد؛ در حالی که ناشران این عناوین قصد عقب‌نشینی ندارد. شرکت EA اذعان دارد که دلیل ناموفق ماندن این عناوین، روی آوردن طرفداران ژانرهای مختلف به این سرویس است و آن‌ها همانند آثار مورد علاقه خود به عناوین لایو سرویس نگاه می‌کنند.

اکنون این شرکت قصد دارد با ارائه عناوین جهان بازتر و نقش‌آفرینی با المان‌های سرویس لایو بازیکنان را بار دیگر جذب و آن‌ها را تشویق به تجربه این‌گونه آثار کند. به گفته EA، این تنها چیزی است که طرفداران می‌خواهند، بنابراین ناشران روی برآورده کردن خواسته‌ها و گوش دادن به طرفداران خود تمرکز خواهند کرد.

ساخت بازی‌های لایو سرویس دوبرابر خواهد شد

بازی‌های لایو سرویس و ناشران آن‌ها امروزه بخش عمده‌ای از بازار پرتلاطم گیم را برعهده گرفتند و با ارائه IP‌های مختلفی مانند Apex Legends، Fifa، Battlefield 2042 خودشان را زنده نگه داشته‌اند. به خصوص بازی Apex Legends امروزه یکی از بزرگ‌ترین عنوان سبک بتل رویال است که طرفداران زیادی دارد.

با این حال، توضیحات شرکت EA بیش‌تر مناسب عناوینی مانند Destiny 2 و Genshin Impact است. هر دو بازی علاوه بر به‌روزرسانی مداوم، بر محتوای روایی و جهان‌های بزرگ تأکید دارند. EA بیان می‌کند که نیازهای بازیکن می‌تواند در طول زمان تغییر کند، بنابراین هنوز گزینه‌های دیگر برای ارائه وجود دارد. ناگفته نماند که این شرکت هم‌اکنون روی عناوین تک نفره نیز تمرکز دارد و قصد دارد نسخه سوم فرنچایز  Star Wars Jedi را روانه بازار کند و از طرفی BioWare روی عناوین Mass Effect و Dragon Age کار می‌کند.