جزئیات بازی Nobody Wants to Die

بازی کارآگاهی نوآر Nobody Wants to Die معرفی شد؛ برادر سایبرپانک

استودیو Critical Hit Games با همکاری شرکت PLAION از بازی کارآگاهی نوآر در ژانر ماجراجویی رونمایی کردند. بازی Nobody Wants to Die اثری متفاوت با درون‌مایه سایبرپانکی است که در سال 2024 برای کنسول‌های بازی نسل جدید: پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری و همچنین کامپیوتر (استیم) منتشر خواهد شد. این بازی شما را در نقش یک کارآگاه قرار می‌دهد که باید در سال 2329 میلادی، یک قاتل سریالی را در شهر نیویورک دنبال کند.

مهم‌ترین نکته در مورد بازی Nobody Wants to Die، داستان آینده‌نگرانه آن است. قرار است به سال 2329 میلادی سفر کنیم و شهر نیویورک را به شکل متفاوتی ببینیم. فناوری پیشرفت قابل توجهی کرده و بشر توانسته به جاودانگی برسد. در واقع خودآگاهی انسان در کارت‌های حافظه ذخیره شده و می‌توان آن را از یک بدن به بدن دیگر منتقل کرد. البته فضای تاریک و سایبرپانکی بر جهان چیره شده و برای جاودانگی باید اشتراک تهیه کرد و هر فردی قادر به پرداخت مبالغ سرسام‌آور نیست.

داستان بازی به یک کارآگاه دپارتمان جاودانگی به نام جیمز کارا می‌پردازد. او به دنبال یافتن یک قاتل سریالی است که تنها شهروندان الیت و مرفه را هدف قرار می‌دهد. هدف شما بررسی صحنه‌های جرم با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و بازسازی بصری آن است. با حل معمای قتل‌ها یک قدم به قاتل نزدیک شوید و در نهایت راز پنهان پشت قتل‌های فجیع را پیدا کنید. هدف بازی روی ارائه گیم پلی کارآگاهی است که عناوینی مانند LA Noire و Judgment برای ارائه آن تلاش کرده‌اند.

 

جزئیات بازی Nobody Wants to Die

سبک طراحی هنری نوآر برای بازی کارآگاهی جدید به کار رفته است. فیلم‌های نوآور فضایی جنایی و بدبینانه دارند و بیشتر با فیلم‌برداری سیاه و سفید و نورپردازی ویژه شناخته می‌شود. اغلب صحنه‌ها در شب قرار دارند و در تصاویر بازی جدید هم می‌توانید این امر را ببینید. فضای این نوع فیلم و بازی‌ها بسیار اندوه‌ناک و جبری است و خیابان و آپارتمان‌های مدرن نیز نقش اساسی در آن دارند. نکته قابل توجه، سرگشتی و سرخوردگی قهرمان داستان‌های نوآر است که اکثر این ویژگی‌ها در بازی «هیچ‌کس نمی‌خواهد بمیرد» دیده می‌شوند.

بازی Nobody Wants to Die با کمک آنریل انجین 5 ساخته می‌شود. توسعه‌دهنده به دنبال جابه‌جا کردن مرزهای داستان‌سرایی و همچنین گرافیکی فوق‌واقع‌گرا است و می‌خواهد یک تجربه روایی ویژه را ارائه کند. این بازی توجهات زیادی در شبکه‌های اجتماعی به خود جلب کرد و باید منتظر دریافت تریلر گیم پلی و سپس تاریخ انتشار آن ماند. بسیاری این بازی را به شکلی به Cyberpunk 2077 تشبیه کرده‌اند.