مشکلات آپدیت جدید ماینکرافت

موجنگ هشدار داد: ماینکرافت را با اپ Xbox آپدیت نکنید

تازه‌ترین آپدیت بازی ماینکرافت اوایل این هفته منتشر شد و دانلود آن از طریق کامپیوتر دردسرساز شده است. شرکت موجنگ به بازی‌کنان هشدار داد که به‌روزرسانی بازی Minecraft از طریق برنامه Xbox روی کامپیوتر، ممکن است منجر به حذف دنیاهایی که ساخته‌اید شوید. سازنده پیشنهاد می‌کند که ابزار تعمیر سرویس‌های گیمینگ ایکس باکس قبل از دانلود آخرین آپدیت روی کامپیوتر اجرا شود. سازنده در تلاش است تا مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع کند و در قدم اول، به‌روزرسانی خودکار از طریق فروشگاه مایکروسافت، غیرفعال شده است.

موجنگ در مورد مشکل ایجادشده نوشت: «به‌روزرسانی اخیر ماینکرافت را از طریق اپ ایکس‌باکس کامپیوتر دانلود نکنید. در صورتی که این کار را انجام دهید، جهان‌هایی که ساخته‌اید ممکن است حذف شوند. در حال بررسی این ایراد هستیم و سعی می‌کنیم تا جلوی آپدیت خودکار بازی را بگیریم.»

استودیو در ادامه افزود: «پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا Gaming Services Repair Tool را در اپ ایکس‌باکس مخصوص کامپیوتر باز کنید و سپس آپدیت را نصب کنید. این ابزار باعث می‌شود تا سرویس‌های گیمینگ به نسخه 19.87.13001.0 به‌روزرسانی شوند و جلوی بروز ایراد گرفته می‌شود. برای اجرای این ابزار، قدم‌های زیر را بردارید:

  1. برنامه Xbox را روی کامپیوتر اجرا کنید
  2. روی تصویر پروفایل خودتان کلیک کنید
  3. روی گزینه Support کلیک کنید
  4. روی Gaming Services Repair Tool کلیک کنید
  5. گزینه Start Troubleshooting را بزنید

مشکلات آپدیت جدید ماینکرافت

آخرین آپدیت ماینکرافت تغییرات قابل‌توجهی ارائه می‌دهد و نسخه جدیدتر Bedrock را در دسترس قرار می‌دهد. موجنگ شروع به ارائه اشتراک ماهانه کرده است. این اشتراک که Marketplace Pass نام دارد، اجازه دسترسی به بیش از 150 محتوای مختلف با پرداخت ماهانه 4 دلار را می‌دهد. در واقع می‌توانید محتواهای خلق‌شده را با تهیه اشتراک دریافت کنید و نیازی به خرید آنها نخواهید داشت.

این محتوا شامل پوسته‌های مختلف، جهان‌های جدید، اسکین، فایل تکسچر گرافیکی و دی‌ال‌سی می‌شود. یک سری محتوای داستانی هم موجود است که تمامی آنها توسط بازی‌کنان و جامعه خالقان بازی طراحی شده‌اند. مارکت پس بازی Minecraft مشابه گیم پس طراحی شده است. شما با تهیه اشتراک به محتوای زیادی دسترسی پیدا می‌کنید.

در صورتی که می‌خواهید آپدیت Minecraft را از طریق فروشگاه ایکس باکس دانلود کنید، بهتر است منتظر بمانید یا روش گفته‌شده را امتحان کنید. موجنگ هشدار داده که نصب آپدیت بدون رعایت نکات گفته‌شده، ممکن است منجر به پاک شدن فایل‌های ذخیره و جهان‌هایی که ساخته‌اید شود.