FTC در تلاش لغو مجدد قرارداد خرید اکتیوژن

به گزارش رسانه CNN، کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) به رای دادگاه مایکروسافت اعتراض کرده و بار دیگر برای لغو قرارداد خرید اکتیوژن تلاش می‌کند. در متن اعتراض FTC رای قاضی “سهل انگارانه” خطاب شده است. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

تقریبا تمام مدت فصل بهار و تابستان سال جاری، توجه بخشی از صنعت بازی‌های ویدیویی معطوف به پرونده خرید شرکت اکتیویژن توسط مایکروسافت و شکایت کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) از ناشر آمریکایی بود. پس از چندین ماه کشمکش و ارائه عدله و مدارک مختلف به دادگاه، مایکروسافت دادگاه را پیروز شد و پس از مدتی نیز توانست قرارداد خرید را ثبت کند و به صورت رسمی تبدیل به مالک ناشر کال آو دیوتی شود. مدتی است که از این دوران گذر کرده‌ایم و شاید همه این مسئله را پذیرفته‌اند که اکتیویژن بلیزارد تبدیل به یکی از شرکت‌های فرست پارتی شده است. البته تقریبا.

اخیرا رسانه مطرح CNN در گزارشی مدعی شده که FTC متن اعتراضی را نسبت به رای دادگاه تنظیم کرده است و قصد دارد به صورت رسمی به این رای اعتراض کند. در متن اعتراض رای خانم ژاکلین اسکات (Jacqueline Scott)،قاضی پروند “سهل انگارانه” خطاب شده است. بدیت ترتیب به نظر می‌رسد FTC به صورت رسمی بار دیگر برای لغو قرارداد خرید اکتیوژن تلاش می‌کند. کمیسیون تجارت دولت فدرال همچنان معتقد است عقد این قرارداد به معنای یک طرفه شدن بازار رقابت سرویس‌های اشتراکی است و سرویس گیم پس هیچ شانسی را به سایر سرویس‌های اشتراکی نمی‌دهد.

بر اساس شواهد به نظر می‌رسد شرایط کاملا به نفع مایکروسافت است. اسپنسر در ماه اکتبر گفته بود که نهایی شدن این قرارداد به معنای اضافه شدن تمامی بازی‌های اکتیویژن به گیم پس نیست و هواداران باید مدتی صبر پیشه کنند، زیرا که پروسه طولانی را در پیش داریم.