تاریخ انتشار PS5 Slim سال 2023

بر اساس مدارکی که مایکروسافت به دادگاه ارائه کرده، به نظر می‌رسد تحلیلگران این کمپانی معتقدند تاریخ انتشار PS5 Slim سال ۲۰۲۳ است و سونی آن را ۴۰۰ دلار قیمت گذاری می‌کند تا از این طریق طیف مخاطبان خود را افزایش دهد. برای اطلاع از جدید ترین اخبار بازی و تکنولوژی روز ، با شیموتکس همراه باشید.

همچنان حواشی و اخبار پیرامون جلسات دادگاه رسیدگی به شکایت کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) ادامه دارد. فارغ از رای دادگاه که قرار است طی هفته‌های آتی اعلام شود، این جلسات پر از اخبار مهیج و جالب توجه برای اهالی رسانه و مخاطبان دنیای بازی‌های ویدیویی بوده است. از تصمیم مایکروسافت برای انحصاری کردن تمامی بازی‌های بتسدا و انحصاری بودن بازی جدید استودیو IO Interactive گرفته تا تلاش‌‎های سونی برای انحصاری کردن بازی استارفیلد پیش از خریده شدن بتسدا و بودجه عظیم ساخت بازی‌های The Last of Us Part II و Horizon Forbidden West. حال تازه‌ترین مدرک فاش شده از سوی مایکروسافت نشان می‌دهد مدل‌های جدید کنسول پلی استیشن ۵ بزودی روانه بازار می‌شوند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از مجموعه مدارکی که مایکروسافت به دادگاه ارائه کرده در صفحه ۴۸ ذکر شده که تحلیلگران این کمپانی پیشبینی می‌کنند که تاریخ انتشار PS5 Slim سال ۲۰۲۳ است. در این تحلیل ذکر شده که مایکروسافت از عرضه این مدل اطمینان کامل دارد و پیشبینی می‌کند سونی آن را با قیمت ۴۰۰ دلار روانه بازار کند تا به کمک سیاست کاهش قیمت‌ها، طیف مخاطبان خود را افزایش دهد.

شایعات مربوط به عرضه مدل جدید کنسول پلی استیشن ۵ موضوع تازه‌ای است و تقریبا گزارش‌هایی در این باره از یک سال پیش منتشر شدند. بیشتر این گزارش‌ها را آقای تام هندرسون، ژورنالیست مشهور منتشر کرده بود. هندرسون مدعی است سونی این مدل جدید را با یک دیسک درایو جداشوند عرضه می‌کند که به وسیله پورت USB-C به کنسول متصل می‌شوند و به صورت مجزا در فروشگاه‌ها به فروش خواهد رسید.