جزئیات بازی Judas

استودیو Ghost Story Games تریلر و تصاویر تازه‌ از بازی Judas منتشر کرد. این اثر داستانی اول شخص توسط کن لوین، خالق بازی بایوشاک طراحی و کارگردانی می‌شود. او پس از مدت‌ها غیبت با اثر تازه‌ای بازگشته است که به باور بسیاری، شباهت زیادی به Bioshock دارد. توسعه‌دهنده علاوه بر تریلر جدید، توضیحاتی در مورد داستان و شخصیت جوداس ارائه کرده است که در ادامه می‌توانید مطالعه کنید.

تریلر داستانی بازی Judas، نگاهی عمیقی به داستان و محیط اصلی می‌اندازد. این تریلر نشان داد که به شهر Mayflower سفر خواهیم کرد که شباهت زیادی به بایوشاک دارد. شهروندان طوری تربیت شده‌اند که همدیگر را حتی برای کوچک‌ترین اختلاف‌ها، تکه و پاره کنند. ماشین‌ها تمامی جنبه‌های کسب و کار، هنر و حکومت را به دست گرفته‌اند و با فضایی پاد آرمان‌شهر روبه‌رو هستیم که به‌نوعی طمع و عطش انسان برای سود و پیشرفت بیشتر، او را به ورطه بردگی نوین کشانده است.

شما در نقش جوداس، آغازگر هر اتفاقی در داستان اسرارآمیز بازی هستید. باید با شخصیت‌های مختلفی آشنا شوید و در ادامه تلاش کنید تا جهان و سرنوشت شهروندان را تغییر دهید. توسعه‌دهنده نوشته است که رهبران شهر تلاش می‌کنند تا شما را به یک شهروند نمونه تبدیل کنند، اما چنین چیزی به معنی کنترل کامل است، اما شما چه تصمیمی می‌گیرید؟ به نظر می‌رسد که تصمیم شما، نابودی این سیستم از ریشه و بن است. گفتنی است هرکدام از تصمیم‌های شما روی داستان تأثیر می‌گذارد و پایان‌بندی مخصوص به خود را خواهید دید.

جزئیات بازی Judas

داستان بازی سعی می‌کند تا مانند بایوشاک با مفاهیم قدرت، حق انتخاب، آزادی و کنترل درگیر باشد. جوداس یک آنارشیست به چشم می‌آید که دو راه پیش روی خود دارد: آنچه تخریب کرده را درست کند یا اینکه تمام شهر را به آتش بکشد. انتخاب راه نجات شهر بر عهده شماست. تصاویر و ویدیوهای بازی نشان داد که با اثری بسیار شبیه BioShock روبه‌رو هستیم. سیستم نبرد و تعامل با جهان به همین شکل طراحی شده است و به نظر می‌رسد که کن لوین، نمی‌تواند از آثار قبلی‌اش فاصله بگیرد.

تعدادی از کاربران توییتر و ژورنالیست‌های ویدیوگیم به شباهت بازی Judas و بایوشاک اشاره کردند. سردبیر رسانه VGC حتی نوشت که کن لوین حدود 90 درصد از کارمند استودیو قبلی را اخراج کرده تا بار دیگر یک بایوشاک بسازد. باید دید این اثر چه نوآوری‌هایی دارد و چه تغییراتی نسبت به بازی‌های قبلی کن لوین کرده است. منتظر انتشار بازی جوداس برای کنسول‌های نسل جدید و PC باشید.